Reklama

Plebania

Ocena
serialu
8
Bardzo dobry
Ocen: 572
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ani myśli o emeryturze

Katarzyna Łaniewska mimo swoich 77 lat, to żywiołowa kobieta, która dobrze czuje się w swojej skórze i w swoim wieku. Ani myśli udać się na emeryturę. Twierdzi, że póki starczy jej sił, będzie wykonywać zawód aktorki.

Katarzyna Łaniewska z serialem "Plebania" związana jest od samego początku, czyli już od dziesięciu lat.

Reklama

- Z prawdziwą przyjemnością patrzę na młode, śliczne i zgrabne dziewczyny, przewijające się przez plan naszego serialu - mówi aktorka.

- Pamiętam je przecież jako dzieci! Czuję przy tym zdrową zazdrość - nie mylić z zawiścią, że to, co one teraz przeżywają, ja mam już dawno za sobą. Ale w ogóle nie narzekam swoje lata. Inwestuję w starość.

Aktorka regularnie raz w tygodniu chodzi na basen. Poza tym gimnastykuje się.

- Codziennie rano przekonuję samą siebie: "Kasiu, musisz poćwiczyć!" - wyznaje serialowa Józefina z "Plebanii".

- Z innych sportów uprawiam granie w brydża i pokera. Nauczyłam się tego 55 lat temu w Teatrze Polskim, do którego dostałam się zaraz po zakończeniu edukacji. Aby mieć na co dzień z kim zasiadać do kart, wyłożyłam wszystkie zasady własnym dzieciom i wnukom.

Zdaniem serialowej Józefiny, pogodną starość zapewnia także czyste sumienie.

- Nigdy nie byłam zawistna w pracy - podkreśla.

- Czułam złość tylko w takich momentach, gdy ciekawa rola przypadała mało utalentowanej aktorce. Oczywiście wiele razy także dostałam po głowie od życia - głównie przysłużyła się do tego moja szczerość. Zawsze mówię prawdę.

Choć aktorka jest w wieku emerytalnym, nie zamierza spocząć na laurach.

- Był taki czas, że odeszłam już z pracy - wspomina Katarzyna Łaniewska. - W rok uporządkowałam w szafach i nagle odkryłam, że nie mam, co robić. Stwierdziłam, że nie nadaję się na emeryturę. I choć bywa, że jest mi ciężko fizycznie podołać pracy, bez niej czuję się wyjątkowo nieszczęśliwa.

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Łaniewska | Plebania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje