Player.pl: Seriale
Ocena
serialu
7,4
Dobry
Ocen: 8
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Lipowo. Zmowa milczenia": Nowy serial Playera. Kiedy premiera?

Kilka miesięcy temu pojawiła się zapowiedź nowego serialu kryminalno-obyczajowego. Wiadomo już kiedy premierowe odcinki trafią do sieci. Zobaczcie, czego można się spodziewać po nowym serialu Player.pl.

"Lipowo. Zmowa milczenia": Fabuła serialu

W ośmioodcinkowej historii "Lipowo. Zmowa milczenia" fani Playera poznają mieszkańców Lipowa - małej, sennej miejscowości otoczonej malowniczymi lasami i jeziorami na Kujawach. Życie tu przypomina sielankę, wszyscy się znają, szanują, mniej lub bardziej lubią, a głosem sumienia jest lokalny proboszcz. W rzeczywistości nad spokojnym Lipowem unosi się gęsta mgła tajemnicy, która spowija miasteczko od lat i wpisała się w jego krajobraz. 

A tutejsi ludzie doskonale nauczyli się w niej funkcjonować, prowadząc grę pozorów i perfekcyjnie chroniąc sekrety sąsiadów oraz, przede wszystkim, swoje. Na terytorium Lipowa spotykają się również dwa religijne światy: za dnia chrześcijański w lokalnej parafii oraz zakonie, w nocy - pogański na słynnej Polanie Czarownic na obrzeżach miejscowości.

Reklama

Pewnego dnia do miasteczka, w sam środek zżytej społeczności, trafia Weronika Nowakowska (Julia Kijowska), pisarka szukająca spokoju oraz ucieczki od życia i kłopotów, które zostawiła za sobą w stolicy. Wkrótce po jej przyjeździe w Lipowie dochodzi do tragicznych wydarzeń - ginie siostra z lokalnego zakonu, w którym obowiązują śluby milczenia. W jednej chwili w małym miasteczku każdy staje się podejrzany! Szef lokalnej policji, młody i ambitny Daniel Podgórski (Piotr Pacek), widząc zaangażowanie nowej mieszkanki, decyduje się na bardzo odważny ruch - wbrew wszystkim wciąga Weronikę w sprawę. 

Z każdym dniem kobieta zaczyna odkrywać kolejne sekrety miasteczka. Ale żeby dojść do prawdy, pisarka musi nie tylko wydobyć na światło dzienne głęboko skrywane tajemnice mieszkańców Lipowa, ale również stawić czoła swojej własnej. A przede wszystkim złamać zmowę milczenia!

"Lipowo. Zmowa milczenia": Ekranizacja książki Katarzyny Puzyńskiej

Scenariusz  serialu "Lipowo. Zmowa milczenia" został zainspirowany powieścią Katarzyny Puzyńskiej, "Motylek", będącą pierwszą częścią sagi o mieszkańcach Lipowa. Zdjęcia powstawały w okresie letnim w Warszawie i okolicach oraz na Kujawach.

"Daliśmy książce Kasi Puzyńskiej 'Motylek' drugie życie - ekranowe. Powieść zainspirowała nas do stworzenia nieoczywistej historii kryminalno-obyczajowej. Bardzo życiowej, ponieważ Lipowo to miasteczko, które każdy z nas zna. To mieszkańcy i problemy będący lustrem dla nas wszystkich. Cieszę się bardzo, że do projektu udało nam się zaangażować świeże i mało ograne 'twarze', których potencjał rozkwitł w towarzystwie bardziej doświadczonych kolegów. Efekt końcowy jest niesamowity. Już nie mogę się doczekać, kiedy zobaczą go użytkownicy Playera" - mówiła Karolina Izert, producentka z ramienia TVN Warner Bros. Discovery.

"Lipowo. Zmowa milczenia": Kiedy premiera serialu?

Według informacji portalu Wirtualnemedia.pl premierowe odcinki trafią na platformę wraz z jesienną ramówką. Można się więc spodziewać premiery pod koniec sierpnia lub na początku września. "Lipowo. Zmowa milczenia" ma trafić również na antenę TVN.  

"Lipowo. Zmowa milczenia": Kogo zobaczymy w obsadzie?

Na ekranie widzowie Playera zobaczą Julię Kijowską, Piotra Packa, Olafa Lubaszenkę, Eryka Kulma Jr., Krzysztofa Wacha, Agnieszkę Suchorę, Mariusza Bonaszewskiego, Marcina Sztabińskiego, Beatę Kawkę, Julię Konarską, Antoniego Sztabę, Dorotę Kolak, Jana Wieczorkowskiego i innych.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy