Reklama

Pierwowzór bohatera "PitBulla" popełnił samobójstwo

Były policjant Sławomir Opala w nocy z soboty na niedzielę odebrał sobie życie. To na jego postaci wzorowany był grany przez Marcina Dorocińskiego "Despero" - bohater serialu i filmu "PitBull" Patryka Vegi.


"Wczoraj w nocy Sławek popełnił samobójstwo. Jest to dla nas cios, po którym się nie podniesiemy" - rzeczniczka Opali Katarzyna Dąbrowska poinformowała w niedzielę na Facebooku.

"Nie potępiam tego co zrobiłeś, staram sie zrozumieć choć bardzo trudno to ogarnąć , pewnie uznałes ze dosyć juz boksowania z życiem ale dlaczego teraz ? nie moge tez oceniać czy warto, smutne gdy człowiek podejmuje taka decyzje i zostawia tutaj wszystko, szkoda ze nie zrealizowałes tych planów o ktorych mówiłeś....i tak po ludzku jest mi smutno .....gdybys chociaż zadzwonił" [pisonia oryginalna] - tak na samobójstwo Opali zareagował na Facebooku jego przyjaciel Maciej Morawiec. 

Reklama

Według serwisu Gazeta.pl Opala odebrał sobie życie w podwarszawskim domu rodziców.

Opala, policjant wydziału zabójstw Komendy Stołecznej Policji, był bohaterem dokumentalnej telenoweli o pracy stołecznej policji "Prawdziwe psy" (2001) według pomysłu Patryka Vegi.

Cztery lata później Vega nakręcił sensacyjny film "PitBull", którego bohater, grany przez Marcina Dorocińskiego "Despero", wzorowany był na postaci Opali.

W 2011 roku Opala został zatrzymany przez CBA pod zarzutem udziału w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Śledczy Leszek Goławski z katowickiej prokuratury mówił wtedy "Newsweekowi", że Opala "przekazywał grupie pruszkowskiej informacje z policji, za co otrzymywał korzyści majątkowe".

Opala nie przyznawał się do zarzutów, ale po kilkumiesięcznym śledztwie dobrowolnie poddał się karze. Za kratkami spędził 2,5 roku.swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pitbull

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje