Reklama

Despero i Dżemma znowu razem!

Zakończył się pierwszy etap zdjęć do wojennego thrillera Marcina Krzyształowicza "Obława". Na planie ponownie spotkali się Weronika Rosati i Marcin Dorociński. On z pistoletem w dłoni, a ona z apteczką.

Akcja "Obławy" toczy się w czasie II wojny światowej. Głównym bohaterem jest kapral Wydra, żołnierz partyzanckiego oddziału, który zmaga się nie tylko z Niemcami i polskimi zdrajcami, ale także z własną przeszłością. W rolę kaprala wcielił się Marcin Dorociński.

"Nie lubię opowiadać o filmie przed jego powstaniem. Nie chcę narzucać widzom żadnej interpretacji, tym bardziej, że 'Obława' będzie odbiegać zdecydowanie od 'tradycyjnych' wojennych produkcji. Chcemy naszym filmem zachęcić do refleksji nad dramatyzmem tamtych czasów, nad ogromną siłą i zarazem słabością charakterów ludzi, którym wtedy przyszło żyć" - mówi Marcin Dorociński.

Reklama

Na planie "Obławy" Marcin Dorociński ponownie spotkał się z Weroniką Rosati, swoją partnerką z "Pitbulla".

"Takie dobre doświadczenie pomaga przy realizacji kolejnych filmów. 'Pitbullowy' wątek podkomisarza Despero i Dżemmy wyszedł bardzo fajnie, dlatego jestem przekonany, że podobnie będzie w przypadku nietypowej relacji kaprala Wydry i sanitariuszki Pestki. Znakomicie nam się ze sobą pracuje" - mówi Dorociński.

Pierwsza część zdjęć (ich autorem jest Arkadiusz Tomiak) została zrealizowana w lasach w pobliżu Rytra.

"Tutejszy las stał się dla nas największym zaskoczeniem i największą niespodzianką. Był czymś znacznie więcej, niż tylko tłem. Od samego początku wszystkim nam kojarzył się wręcz szekspirowsko" - mówi Marcin Krzyształowicz, scenarzysta i reżyser filmu.

Zdjęcia rozpoczęły się 15 listopada i potrwają do 20 stycznia 2012. Ekipa zakończyła pierwszy etap zdjęć w Rytrze. 10 stycznia filmowcy powrócą na plan w Słomnikach pod Krakowem, po czym ponownie kręcić będą w Rytrze.

Film trafi do kin jesienią 2012 roku.

Jesteś fanem seriali? Zarejestruj się w serwisie ŚwiatSeriali.pl i dodaj do ulubionych wybrane produkcje, a otrzymasz od nas mailem informacje o każdym newsie na ich temat!

swiatseriali/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Marcin Dorociński | Weronika Rosati | Pitbull | Obława | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje