Pierwsza miłość

Ocena
serialu
8
Bardzo dobry
Ocen: 13902
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Wojciech Błach: Najbardziej zapracowany polski aktor

Wojciech Błach jest jednym z najbardziej zapracowanych polskich aktorów - od lat możemy podziwiać go na ekranach w kilku różnych produkcjach. Pamiętacie, od jakiej roli zaczynał? Z okazji 50. urodzin aktora przyjrzyjmy się jego karierze.

Wojciech Błach urodził się 22 maja 1972 roku. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Przez lata związany był z teatrem - najpierw występował na deskach krakowskich teatrów, później współpracował z łódzkim Teatrem Nowym im. K. Dejmka oraz warszawskim Teatrem IMKA.

Serialem, dzięki któremu Wojciech Błach zyskał ogromną popularność, była "Plebania". W rolę Jerzyka Tośka wcielał się od 2001 do 2011 roku, potem żałował, że został w serialu na tak długo:

"Byłem lojalny wobec "Plebanii" przez 10 lat! Łatwo być lojalnym jeden lub dwa sezony, ale potem to już nie jest takie proste. Człowiek się zmienia, zmienia się jego życie, jego myślenie..." - mówił w wywiadzie.

Reklama

Wojciech Błach: Kariera

Wojciech Błach zagrał sporą i ważną rolę w "Blondynce", ale w innych serialach pojawia się zazwyczaj tylko w gościnnych epizodach - tak było w przypadku "Prawa Agaty", "Hotelu 52", "Czasu honoru" i "Ojca Mateusza".  Później przyszły role w "M jak miłość", "Komisarzu Aleksie", "Skazanych", "Diagnozie", "Ultraviolecie", "Osaczonym".

Od lat gra w dwóch z najpopularniejszych polskich produkcji - od 2011 roku wciela się w Wojtka Szulca w "Na Wspólnej", a od 2015 - w Michała Domańskiego w "Pierwszej miłości". Ostatnio mogliśmy oglądać go w jednym z odcinków "Mecenas Porady".

Swego czasu Wojciech Błach żartował, że jego rodzina częściej widuje go na ekranie niż w prawdziwym życiu. Lubi grać w serialach, choć jak sam mówił, nie jest to łatwa praca.

"Serial to nie jest łatwy i pewny chleb. Nie wiadomo, jak długo potrwa produkcja lub czy któregoś dnia scenarzysta nie zrezygnuje z postaci, którą gram, zostawiając mnie z... kredytami do spłacenia" - żartował Wojciech w jednym z programów telewizyjnych.

Cieszyła go także różnorodność produkcji, jakie powstawały w ubiegłych latach i nadal powstają.

"Są widzowie, którzy pragną żyć bajką i są widzowie, którzy chcą żyć czyimiś problemami. Są różne grupy, mające różne oczekiwania. Im więcej seriali, tym większa szansa, że każdy znajdzie coś dla siebie" - mówił swego czasu w jednym z wywiadów.

Wojciech Błach: Życie prywatne

Kamilla Baar i Wojciech Błach poznali się w 2008 roku w Krakowie. Ich związek nie przetrwał jednak próby czasu - rozstali się po sześciu latach. Przez pewien czas było głośno o domniemanych przyczynach ich rozstania, jednak aktorka ucięła te spekulacje.

"(...) Chcemy wyjaśnić w kilku słowach: rozstaliśmy się w zgodzie. Była to nasza wspólna decyzja. Konsekwencją rozstania jest to, że mieszkamy osobno, wspólnie wychowując dziecko" - mówiła wtedy.

Wojciech Błach od 2016 jest w szczęśliwym związku małżeńskim z młodszą od siebie o 19 (!) lat Agnieszką Błach. Mają dwójkę synów.

Wojciech Błach: Instagram

Wojciech Błach jest aktywny na Instagramie, gdzie publikuje zdjęcia zza kulis swoich filmów i seriali; fotografie rodzinne. Ma dobry kontakt z fanami, a jego wpisy są często okraszone dużą dozą humoru.

Zobacz też:

Disney+ rozpoczyna prace nad serialem o Daredevilu!

"M jak miłość": Odcinek 1664. Mateusz nadal kocha Lilkę!

"M jak miłość": Odcinek 1664. Powrót Lilki udaremni zaręczyny jej matki!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Błach | Pierwsza miłość | Na Wspólnej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy