Reklama

Pierwsza miłość

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 10471
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Pierwsza miłość": Mateusz Banasiuk gra na perkusji w rockowym bandzie!

Mateusz Banasiuk, czyli Radek Zieliński z "Pierwszej miłości", założył wraz z przyjaciółmi zespół grający alternatywnego rocka! Aktor pełni w "Lavinie", bo tak nazywa się grupa, rolę... perkusisty.


Reklama


Spełniło się jedno z największych marzeń Mateusza Banasiuka! Aktor już w szkole podstawowej chciał mieć własny zespół rockowy, w którym mógłby grać na perkusji, co było - i wciąż jest - jego pasją. Będąc licealistą założył grupę "Gra pozorów", ale gdy dostał się do warszawskiej Akademii Teatralnej, musiał zrezygnować z koncertów...

To, że świetnie radzi sobie z bębnami, miał okazję udowodnić w głośnym filmie "Wszystko co kocham", w którym wcielił się w młodego perkusistę. Dziś Mateusz ma własny zespół "Lavina" i gra alternatywnego rocka.

Na pomysł, by założyć "Lavinę" Mateusz Banasiuk wpadł, gdy występował w show "Taniec z gwiazdami". Poznał wtedy Bilguuna Ariunbaatara i za jego namową postanowił powołać do życia swój własny band. Bilguun został wokalistą, Mateusz gra na perkusji, a jego dwaj koledzy - Rafał Żukowski i Paweł Paszczyk - na gitarach.

Debiutancki koncert "Laviny" odbył się miesiąc temu w stołecznym klubie Parking Bar, a w miniony czwartek grupa zagrała w Stacji Mercedes, gdzie po raz pierwszy miała okazję obejrzeć i posłuchać Mateusza Banasiuka w roli perkusisty jego ukochana Magdalena Boczarska, czyli Olga Rojko z "Lekarzy".

- Magda wspiera mnie we wszystkim, co robię. Wiem, że trzyma kciuki za to, by "Lavina" odniosła sukces - mówi Mateusz Banasiuk, dodając, że ukochana doskonale rozumie jego miłość do muzyki, bo przecież jej ojciec też był muzykiem - przez wiele lat grał na gitarze basowej.

Serialowy Radek z "Pierwszej miłości", choć ostatnio bardzo dużo czasu poświęca na grę na perkusji, nie zamierza zrezygnować z aktorstwa. Fanów talentu aktorskiego Mateusza uspokajamy, nadal będzie pojawiał się w serialu. Co więcej, widzów czekają prawdziwe emocje związane z wątkiem Zielińskiego i Jowity (Joanna Opozda)!

- Aktorstwo jest jednak dla mnie najważniejsze, a muzyka to tylko uzupełnienie - twierdzi.

Zespół Mateusza Banasiuka przygotowuje się do nagrania płyty. Tego lata "Lavina" zagra jeszcze kilka koncertów, ale dla chłopaków z grupy priorytetem jest teraz przygotowanie materiału na debiutancki krążek.

Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Banasiuk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje