Reklama

Pierwsza miłość

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 10617
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Pierwsza miłość": Karol Strasburger świętuje 45-lecie pracy artystycznej

Karol Strasburger, czyli Karol Weksler z "Pierwszej miłości", świętuje w tym roku 45-lecie pracy artystycznej. Jego przygoda z aktorstwem rozpoczęła się w 1970 roku od roli Siwego w serialu "Kolumbowie".


Reklama


Karol Strasburger nie lubi wspomnień. Uważa, że rozpamiętywanie tego, co było, nie jest przydatne w kreowaniu przyszłości.

- Nie chciałbym budować swojej rzeczywistości na wspomnieniach. Cieszę się z tego, co osiągnąłem, ale ważniejsze jest to, co jeszcze mogę osiągnąć - mówi aktor od kilku dziesięcioleci cieszący się ogromną sympatią widzów.

Niewiele brakowały, a Karol Strasburger - zamiast aktorem - zostałby... marynarzem. Po maturze rozpoczął studia w Wyższej Szkole Morskiej i pracował w Marynarce Handlowej.

Wyobrażałem sobie, że zawód marynarza jest szalenie romantyczny. Rozczarowałem się... - Pływaliśmy na śmierdzących statkach, a do tego okazało się, że choroba morska wcale nie jest mi obca - opowiadał w wywiadzie.

Po rozstaniu z marzeniami o życiu od portu do portu, Karol Strasburger został studentem Politechniki Warszawskiej. Chciał być inżynierem, potem myślał, żeby zawodowo zająć się sportem.

- Humanistyczny romantyzm sprawił, że w końcu zdecydowałem się na szkołę teatralną i zostałem aktorem - mówi.

Był jednym z najprzystojniejszych chłopaków, jacy kiedykolwiek studiowali w warszawskiej PWST. Jeszcze jako student zagrał Siwego w "Kolumbach" Janusza Morgernsterna oraz słynnego i nieuchwytnego asa wywiadu - Jerzego Szajnowicza-Iwanowa - w filmie "Agent nr 1" Zbigniewa Kuźmińskiego. Niespełna 10 lat po ukończeniu szkoły teatralnej miał już na swoim koncie udział w serialach "Czarne chmury", "Karino", "Czterdziestolatek" oraz "Noce i dnie", w których zagrał Toliboskiego - ta niewielka rola dała mu niewyobrażalny rozgłos i uwielbienie milionów Polek, a scena zrywania nenufarów na trwałe zapisała się w historii polskiego filmu.

Od 21 lat Karol Strasburger kojarzony jest przede wszystkim jako gospodarz teleturnieju "Familiada" i jako aktor... serialowy. Widzieliśmy go m.in. jako Huberta Wileckiego w "Magdzie M.", mecenasa Wagnera w "Klanie", Szymona Lenbacha w "Na Wspólnej", i Karola Bergera w "Sąsiadach", oglądamy jako Karola Wekslera w "Pierwszej miłości", a w najbliższą sobotę - 24 października - zobaczymy w roli bezwzględnego przestępcy Adama Sznajdera w 8. odcinku 7. serii "Komisarza Aleksa".

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Karol Strasburger

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje