Reklama

Pierwsza miłość

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 11044
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Pierwsza miłość": Julia Kamińska odpowiada za dramaturgię serialu!

Julia Kamińska, czyli Natalia Nowacka z „Singielki”, jest nie tylko bardzo zdolną aktorką, ale też niezwykle utalentowaną... scenarzystką. To właśnie ona już od ponad roku odpowiada za dramaturgię serialu „Pierwsza miłość” i pisze niektóre dialogi do sztandarowej telenoweli Telewizji Polsat!

Julia Kamińska żartuje, że zawód scenarzysty jest zdecydowanie bliższy jej wykształceniu niż aktorstwo. Odtwórczyni głównej roli w niezapomnianej "BrzydUli" (od 9 maja serial oglądać można na antenie TVN 7 - emisja codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.55 i 18.30) studiowała germanistykę i - jak mówi - najbardziej lubiła zajęcia z analizy dzieł literatury niemieckiej.

Reklama

- Przeczytałam mnóstwo scenariuszy, czasem na planie zmagałam się z "kwadratowymi" dialogami czy niewiarygodnymi historiami... Jednak co innego obserwować z zewnątrz, a co innego pisać samemu - twierdzi Julia, dodając, że choć ma już na swoim koncie scenariusze do kilkudziesięciu odcinków różnych seriali, wciąż uczy się pisać.

- To praca wymagająca całkowitego skupienia, pomysłowości, dobrej pamięci i empatii - mówi.

W ubiegłym roku Julia Kamińska dołączyła do zespołu scenarzystów "Pierwszej miłości".

- Jestem z dziale storyline'u, czyli odpowiadam za dramaturgię. Czasem piszę też dialogi - zdradza.

Julia uważa, że dobry scenariusz można rozpoznać po tym, jak rozpisane są w nim poszczególne postaci. Twierdzi, że jeśli widzowie nie utożsamiają się z bohaterami konkretnej produkcji, to produkcja ta nie ma szans na odniesienie sukcesu.

- Bardzo ważne są też dialogi i element zaskoczenia - widz musi się czasami zdenerwować, czasami wzruszyć - twierdzi.

Julia Kamińska od kilku lat związana jest ze znakomitym scenarzystą, Piotrem Jaskiem.

Razem z nim napisała scenariusze do pierwszych czterech odcinków "Singielki", a teraz pisze "Pierwszą miłość". Julia jest też autorką scenariusza do serialu "Danie główne", który być może już wkrótce doczeka się realizacji.

Przypomnijmy, że Julia Kamińska nie jest jedyną polską aktorką piszącą scenariusze. Scenarzystkami są również Agnieszka Pilaszewska (spod jej pióra wyszedł "Przepis na życie") i Ewa Wencel (pod pseudonimem Jerzy Matysiak tworzyła "Czas honoru"). 

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Julia Kamińska | Pierwsza miłość | Singielka (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje