Reklama

Pierwsza miłość

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 10486
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Pierwsza miłość": Hubert Urbański jako czarny charakter

Jego bohater to bezwzględny drań. – Ta postać jest dla mnie wyzwaniem – mówi Hubert Urbański. – Mam nadzieję, że zagości w serialu na dłużej.

Dołączył pan do obsady "Pierwszej miłości" jako nowa postać, Damian Skowronek, człowiek...

Reklama

- ... którego nie chcielibyśmy mieć za sąsiada (śmiech).

Jest aż tak zły?

- Nie ma ludzi do końca złych. W nim też można odnaleźć pokłady jakichś uczuć, trochę poczucia humoru, trochę ironii, ale nie będę ukrywał, że generalnie to lepszy z niego drań i cwaniaczek. Prowadzi interes lichwiarski - udziela ludziom tzw. "chwilówek", skądinąd bardzo dziś powszechnych, a potem ściąga należność ze zbójeckim oprocentowaniem. Całe Wadlewo siedzi u niego w kieszeni!

Wadlewo, w którym dorastał.

- Mało tego, był grzecznym chłopcem, służył do mszy, stąd jego znajomość z księdzem proboszczem (Włodzimierz Matuszak). Poczciwy kapłan będzie chciał teraz pogodzić zwaśnione strony, miejscowych dłużników, skuszonych niby to atrakcyjną ofertą i bezwzględnego egzekutora, w jakiego zmienił się jego były ministrant. Niestety, w swej naiwności pogorszy tylko sprawę, nieświadom twardych zasad, którymi rządzi się świat biznesu i tacy ludzie jak Damian Skowronek.

Ta rola nie przysporzy panu sympatii widzów.

- Czy to ja pożyczam ludziom pieniądze na procent? (śmiech) Z aktorskiego punktu widzenia sytuacja jest wymarzona. Uosabiam kogoś, kto elektryzuje, prowokuje i budzi emocje.

Do tej pory kojarzył się pan tylko pozytywnie, jako sympatyczny prezenter i gospodarz programów rozrywkowych. Zamienia się pan w aktora?

- Na odwrót. Najpierw byłem aktorem. W 1994 roku ukończyłem warszawską PWST, ale w trakcie robienia dyplomów zgłosiłem się na konkurs radiowy i udało mi się zakwalifikować - najpierw do radia, potem do telewizji i tak to poszło. Nie szukałem pracy w zawodzie, dopiero w ostatnich latach poczułem chęć, by sprawdzić się w czymś, w czym się wyedukowałem. Zachętą była zwłaszcza rola pułkownika Skotnickiego w "Czasie honoru". Zacząłem chodzić na castingi, wracam "do korzeni".

Rolę w "Pierwszej miłości" ma pan z castingu?

- Nie, akurat tę propozycję dostałem bezpośrednio od Niny Terentiew.

Gwiazdorski kontrakt?

- To pani powiedziała! (śmiech) Ja to traktuję w kategoriach wyzwania, któremu staram się sprostać jak najlepiej.

Jak przyjęła pana ekipa?

- Pławię się w przemiłej atmosferze, jaka tu panuje. Wciąż chce się tam wracać, choć przyznam, że podróże na trasie Warszawa-Wrocław, gdzie kręci się serial (pokonuję ją czasem kilka razy w tygodniu!), bywają męczące. Jednak nie czuję tego, wchodząc na plan.

Jak długo Damian Skowronek zagości w Wadlewie?

- Chciałbym jak najdłużej. Kończymy pracę nad bieżącą transzą. Co będzie dalej? Sam chciałbym wiedzieć. Myślę, że w dużej mierze zależy to od widzów, czy "kupią" tę postać i będą chcieli dalej śledzić jej losy i relacje z innymi bohaterami.

Rozm. Jolanta Majewska-Machaj

Dowiedz się więcej na temat: Hubert Urbański

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje