Pierwsza miłość

Ocena
serialu
8
Bardzo dobry
Ocen: 13709
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ewa Gawryluk: Od brzydkiego kaczątka do seksbomby!

Ewa Gawryluk dziś uznawana jest za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek. Jej urody i figury nie powstydziłyby się nawet nastolatki, a przecież gwiazda w tym roku skończy 54 lata! Aktorka karierę rozpoczęła już ponad trzy dekady temu i od początku uwodziła kamerę swoim urokiem i nieskazitelnym pięknem. Trudno zatem uwierzyć, z jakimi problemami borykała się, będąc jeszcze nastolatką. Gawryluk w wielu wywiadach przyznawała, że przed laty była ogromnie zakompleksiona, na co wpłynęły przede wszystkim krytyczne opinie rówieśników na temat jej wyglądu i figury, a także surowość rodziców.

Ewa Gawryluk: Dorastanie w cieniu kompleksów

Przyszła gwiazda serialowa i filmowa urodziła się 13 grudnia 1967 roku w Miastku, w województwie pomorskim. Od dziecka wykazywała już zainteresowanie sceną i występami publicznymi.

Zaczynała jako modelka, ale niewiele pomogło jej to w przełamywaniu braku pewności siebie i w zdobywaniu zainteresowania, zwłaszcza u płci przeciwnej.

Ewa Gawryluk dorastała w przekonaniu, że wyglądem bardziej przypomina chłopca niż dziewczynkę. Często też słyszała jak rodzice komplementują jej starszą siostrę, rozpływając się nad jej urodą i dziewczęcością.

Reklama

W szkole wcale nie było lepiej. Mała Ewa były o wiele szczuplejsza i niższa od swoich rówieśników, przez co stała się klasowym kozłem ofiarnym.

Gawryluk była również bardzo inteligentna i ciekawa świata, szybko nauczyła się czytać. Nie podobało się to zarówno rówieśnikom, jak i nauczycielom, którzy nie tolerowali osób wyróżniających się ponad przeciętność. Mimo tych przeciwności, Ewa realizowała swoje pasje i liczne aktywności.

Trudne dorastanie, w którym gwiazda musiała zmierzyć się z ogromną krytyką i wytykaniem palcami, odbiło się na tym, jak postrzegała samą siebie. Po liceum, Gawryluk postanowiła wyjść swoim kompleksom naprzeciw i spróbować je zwalczyć. Najlepszym sposobem na to, jej zdaniem, było pójście do szkoły aktorskiej.

Kariera aktorska

Swoje marzenie spełniła, choć nie obyło się bez problemów.

Początkowo na studiach nie mogła się odnaleźć. Brak pewności siebie sprawiał, że oblewała egzaminy i była jedną ze słabszych studentek. Dodatkowo problemy sprawiły, że zaczęła podjadać i mocno przytyła.

Po jakimś czasie sytuacja jednak się odmieniła, a talent Gawryluk wreszcie został dostrzeżony. Początkująca aktorka jeszcze na studiach zagrała w "Wiatrakach z Ranley" Juliusza Janickiego i jej kariera zaczęła nabierać tempa. Gawryluk zaczęła doceniać zarówno publiczność, jak i profesorowie.

Studia ukończyła w 1991 roku i od tej pory zagrała w kilkudziesięciu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Po brzydkim kaczątku nie było już śladu, a reżyserzy chętnie obsadzali aktorkę w rolach niezwykle atrakcyjnych kobiet. Gwiazda często na ekranie miała okazję pokazywać swoje wdzięki, a widzowie do dziś mogą podziwiać urodę aktorki - od lat bowiem jest niezmienna.

Gawryluk w swoim dorobku ma kilkanaście ról filmowych, z których najbardziej znane to "Dziecko szczęścia" i "Operacja koza". Gwiazda zasłynęła jednak licznymi kreacjami serialowymi. Szeroka publiczność kojarzyć ją może przede wszystkim jako Dominikę Frej z "Domu", Lidkę Szulc z "Klanu", Ewę Nowak z "Pierwszej miłości", a w szczególności jako Ewę Hoffer z "Na Wspólnej", w którą wciela się już od kilkunastu lat.

Ewa Gawryluk jest zdecydowanie przykładem gwiazdy, która z brzydkiego kaczątka przeistoczyła się w prawdziwą seksbombę. I choć od jej rozbieranego debiutu w serialu "Kuchnia polska" z 1993 roku, minęło niemal 30 lat, artystka wciąż zachwyca nienaganną figurą.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Gawryluk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy