Pensjonat nad rozlewiskiem Dom nad rozlewiskiem / Miłość nad rozlewiskiem / Życie nad rozlewiskiem/ Nad rozlewiskiem/ Cisza nad rozlewiskiem

Ocena
serialu
7
Dobry
Ocen: 937
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Cisza nad rozlewiskiem": Wzruszające pożegnanie Basi Jabłonowskiej

Basia (Małgorzata Braunek), która na Mazury wróciła na pogrzeb ukochanej Kaśki (Agnieszka Mandat), nie zdecyduje się zostać w domu na dłużej... - Muszę wyjechać, bo tutaj wszystko mi ją przypomina - powie Tomaszowi (Jerzy Schejbal), gdy ten zacznie namawiać ją, by zrezygnowała z podróży do Indii.- Myślałaś, że bym cię puściła bez całusa na drogę? - zapyta stojącą obok spakowanych walizek Basię Małgosia (Joanna Brodzik).

Właścicielka pensjonatu nad rozlewiskiem czule przytuli mamę, pogłaszcze ją po policzku i dopiero po chwili pozwoli wsiąść do czekającego na Basię samochodu...

To będzie bardzo wzruszające i... symboliczne pożegnanie. Basia, która z powodu choroby wcielającej się w nią Małgorzaty Braunek początkowo miała w ogóle nie pojawić się w ostatniej serii mazurskiej sagi, odjedzie z Mazur w daleką podróż wkrótce po pogrzebie Kaśki.

Reklama

- Mam do siebie żal, córciu, że mnie nie było tu tego dnia, przy Kasi. Mogłam nie wyjeżdżać - powie Basia, gdy Małgosia wreszcie wypuści ją z objęć.

- Ale byłaś przy niej! Kiedy wyjechałaś, nie było dnia, żeby o tobie nie wspomniała: a to, że pójdziecie na jeżyny, jak wrócisz, a to, że odwiedzicie grób Czarka. Wiedziała, że i ty o niej pamiętasz - usłyszy Basia od córki.

Basia nie będzie mogła darować sobie, że nie pożegnała się z ukochaną Kaśką.

- Myślę, że nigdzie by nie znalazła tyle ciepła, ile dostała od ciebie. Zresztą - żadne z nas by nie znalazło - pocieszać będzie mamę Małgosia.

Co jeszcze powiedzą sobie na pożegnanie dwie kochające się nad życie kobiety znad rozlewiska? Jak na wyjazd Basi zareaguje jej mąż Tomasz (Jerzy Schejbal)? Czy Basia wyjedzie do Indii przekonana, że jej córka godnie zastąpi ją w roli... seniorki rodu?

Odpowiedzi na te pytania padną w dwóch kolejnych odcinkach "Ciszy nad rozlewiskiem" (emisja w TVP1 21 i 28 grudnia o godzinie 20.25).

Zajrzyjcie do naszej galerii - znajdziecie w niej zdjęcia z planu serialu, w którym swoją ostatnią kreację stworzyła niezapomniana Małgorzata Braunek - aktorka, która Basi Jabłonowskiej oddała, jak sama mówiła, całe swoje serce...

Agencja W. Impact
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Braunek | Cisza nad rozlewiskiem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy