Reklama

Dom nad rozlewiskiem / Miłość nad rozlewiskiem / Życie nad rozlewiskiem/ Cisza nad rozlewiskiem

Pensjonat nad rozlewiskiem

Ocena
serialu
7
Niezły
Ocen: 885
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Cisza nad rozlewiskiem": Ślub i... romans?

Nad Mazurami rozpęta się burza stulecia, księdza zwali z nóg gorączka, a obrączki... nie dojadą! Nie o takim ślubie marzyli Mirka (Sylwia Arnesen) i Maciek (Maciej Wierzbicki)...

Decyzję o tym, by stanąć przed ołtarzem i przysiąc sobie dozgonną miłość i wierność, Mirka i Maciej podejmą bardzo spontanicznie, zaledwie... dzień przed ślubem!

Reklama

- Odważna jesteś! Tak z dnia na dzień ten ślub bierzecie... - przyzna Mirce Elwira (Joanna Drozda), czesząc przyszłą pannę młodą.

- Co to za różnica, jeśli człowiek jest pewny, że postępuje słusznie? Wesela nie robimy, suknię mam od Gosi... Tylko, żeby ta burza przeszła gdzieś obok! - odpowie dociekliwej koleżance Mirka. Doda też, że to rzeczywiście jej jedyne zmartwienie.

Stres przed ślubem!

Niestety, nad Mazurami rozpęta się burza stulecia! Co prawda państwu młodym uda się jakoś dotrzeć do kościoła, ale okaże się, że udało się to... tylko im.

Jadący ze Śląska świadek - przyjaciel Macieja, który miał przywieźć obrączki - utknie gdzieś po drodze na Mazury, zaproszeni na ślub goście zostaną w domach, by bronić swojego dobytku przed nawałnicą, a ksiądz Karol (Marek Kałużyński) ze zdenerwowania dostanie 40 stopni gorączki!

Na domiar złego, Maćka dopadną wątpliwości, czy postępuje słusznie biorąc szybki ślub.

Brak perspektyw

- Zawsze mi się wydawało, że między zaręczynami a ślubem będą miesiące na przemyślenia, przygotowania. Czy jestem dla niej dobrym facetem? Nie mam stałej pracy, nie mam mieszkania... - Maciek podzieli się swymi wątpliwościami z Karolem.

Na szczęście sprawy weźmie w swoje ręce energiczna matka proboszcza, Róża (Irena Telesz). Czy uda się jej sprawić, że Mirka i Maciej jednak się pobiorą?

Tajemniczy przybysz

Tymczasem to nie będzie jedyne zamieszanie w spokojnej, malowniczej okolicy. Kto wie, czy więcej problemów nie wyniknie z przyjazdu Piotra (Aleksy Komorowski), człowieka z tajemniczą i tragiczną przeszłością, który będzie próbował zainteresować swoimi historiami Paulę (Anna Czartoryska). Czy kobieta zdradzi z nim przebywającego w Kanadzie męża Sławka (Krystian Wieczorek)?

Poza tym przystojniak wpadnie też w oko Marysi (Olga Frycz), która chociaż jest szczęśliwa u boku Krzysztofa (Mateusz Janicki), to trudno jej się będzie oprzeć urokowi nieznajomego.

To mężczyzna ciekawszy i zdecydowanie bardziej fascynujący od jej ukochanego leśniczego. Jak zakończy się ta historia miłosna?

Z odpowiedzią na to pytanie musimy najprawdopodobniej poczekać do jesieni tego roku, kiedy to "Cisza nad rozlewiskiem" - 5. seria mazurskiej sagi - trafi na antenę TVP 1.

a.im.

Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Cisza nad rozlewiskiem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje