Reklama

Paradoks

Ocena
serialu
5,9
Przeciętny
Ocen: 88
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Byliśmy na planie serialu "Paradoks"

Bogusław Linda w roli opryskliwego i niestroniącego od używek komendanta, świetny scenariusz Igora Brejdyganta oraz Greg Zgliński i Borys Lankosz - dwóch młodych zdolnych reżyserów - to chyba najlepsza reklama dla powstającego właśnie w Łodzi "Paradoksu". W poniedziałek na planie twórcy nowego serialu Dwójki gościli dziennikarzy i fotoreporterów.

"Paradoks" to trzynaście intrygujących zagadek kryminalnych, rozwiązania których podejmie się zespół policjantów kierowany przez niezwykle inteligentnego i chwilami nieco obcesowego inspektora Marka Kaszowskiego (Bogusław Linda). Skierowana do jego wydziału podkomisarz Joanna Majewska (Anna Grycewicz) będzie musiała nie tylko pomóc Kaszowskiemu w rozwikłaniu tajemnic z niedalekiej przeszłości, ale też uporać się z trudnym charakterem inspektora i swobodą, z jaką interpretuje niektóre przepisy prawa.

Reklama

- Gram niejednoznaczną postać, a to dla aktora zawsze jest wielkim wyzwaniem - wyznała podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami Anna Grycewicz, dodając, że praca z Bogusławem Lindą to dla niej ogromne wyróżnienie.

- Przyjąłem rolę Kaszowskiego, bo bardzo spodobał mi się scenariusz "Paradoksu". To po prostu jest fantastyczny scenariusz - mówił z kolei Bogusław Linda, pytany o to, co skłoniło go do udziału w serialu.

Dziennikarze obecni w poniedziałek na planie mieli też okazję spotkać się z Cezarym Łukaszewiczem - odtwórcą roli Młodego, ambitnego studenta prawa należącego do zespołu Kaszowskiego.

Przypomnijmy, że "Paradoks" to zwycięzca w konkursie na serial kryminalno-sensacyjny ogłoszony przez TVP jesienią ubiegłego roku, do którego zgłoszonych zostało w sumie 65 scenariuszy. Zdjęcia rozpoczęły się 25 czerwca i potrwają do końca sierpnia.

- Z morza codzienności i banału wyławiamy paradoksy i tajemnice, które przypominają nam, że życie jest zdarzeniem wyjątkowym - tak o serialu mówi autor scenariusza Igor Brejdygant.

Pierwsza seria zdjęć do "Paradoksu" powstaje pod okiem reżysera Grega Zglińskiego, autora obsypanego nagrodami filmu "Wymyk". Wkrótce na krześle reżyserskim zasiądzie też Borys Lankosz, któremu sławę przyniósł uznany za jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat "Rewers". Jeden z odcinków wyreżyseruje scenarzysta Igor Brejdygant.

"Paradoks" pojawiać się będzie od września na antenie TVP 2 w czwartkowe wieczory. Niewykluczone, że - jeśli serial spotka się z uznaniem widzów - powstaną kolejne odcinki.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje