Reklama

Między dobrem a złem

Delikatna, dobra i słodka - taka jest Elena Gilbert, w którą wciela się Nina Dobrev. Grana przez nią bohaterka jest zakochana w zabójczo przystojnym i równie niebezpiecznym Stefanie Salvatore (Paul Wesley). W dodatku dowiaduje się, że jest sobowtórem Katherine - jego pierwszej miłości sprzed... 145 lat!

Kim jest odtwórczyni roli Eleny? To 22-letnia, pochodząca z Bułgarii aktorka, która opowiedziała nam o swoim sukcesie i sławie. Wspomniała również o podwójnej roli w zdobywającym miliony fanów serialu "Pamiętniki wampirów".

Grasz w hitowym serialu. Czujesz się gwiazdą?

Rola w tak popularnym serialu może sprawić, że woda sodowa uderzy ci do głowy i zaczniesz "gwiazdorzyć". Nie grozi ci to, jeżeli masz przy sobie Paula Wesleya i Iana Somerhaldera. Ci dwaj, jak nikt inny, potrafią przywołać do porządku. Uwierz mi, nawet jeśli będę odbierać dziesiątego Oscara, nie pomyślę o sobie: "Nino Dobrev, jesteś gwiazdą".

Reklama

Kiedy zrozumiałaś, że chcesz zostać aktorką?

Najpierw z przyjaciółkami wymyślałyśmy ciekawe historie i udawałyśmy różne osoby. Początkowo traktowałam to jak fajną zabawę, bo mogłam być księżniczką, policjantką, lekarką... Dopiero w szkole średniej zaczęłam myśleć poważnie o zawodzie aktorki.

Co jest potrzebne, żeby odnieść sukces w tym zawodzie?

Odniesiesz sukces, jeśli tylko aktorstwo jest twoją pasją, twoją prawdziwą miłością. Musisz kochać to, co robisz.

Co czujesz, kiedy wcielasz się w Katherine? Łatwiej jest wcielić się w rolę dobrej, czy złej bohaterki?

Gdy gram Katherine jest więcej zabawy, ponieważ to jest zupełnie inne doświadczenie. Nieczęsto mam okazję być kimś tak różnym ode mnie. Uwielbiam nosić gorsety i przemieniać się w negatywną postać. Oczywiście tylko na potrzeby serialu. Mogę wtedy dla zabawy rozrywać na kawałki i zabijać ludzi. Poza tym, jesteśmy wielowymiarowi i nieustannie musimy wybierać między dobrem a złem.

Jeśli nie zostałabyś aktorką, to kim mogłabyś być?

Studiowałam socjologię, ale zrezygnowałam po pierwszym roku, żeby całkowicie poświęcić się aktorstwu. Gdybym nie była aktorką, to niewątpliwie byłabym socjologiem. Interesują mnie ludzie, ich nawyki, zwyczaje, warunki życia. Z pewnością prowadziłabym badania, poznawałabym różne środowiska i rządzące w nich prawa.

Zanim zagrałaś w "Pamiętnikach wampirów", byłaś fanką tego typu historii?

Jako dziecko oglądałam "Draculę" i "Wywiad z wampirem". Naprawdę uwielbiałam ten film. Chciałam, żeby Brad Pitt był moim chłopakiem-wampirem. Wierz mi, autentycznie zrobiłabym dla niego wszystko. Jednak nie byłam nigdy zagorzałą fanką opowieści o wampirach.

Najlepsza rada, jaką otrzymałaś?

Moja mama udzieliła mi wielu mądrych rad, do których próbuję się stosować. Ta najważniejsza brzmiała: bądź miła dla każdego, kogo spotkasz, bo nie wiesz, czy w przyszłości wasze drogi znów się nie skrzyżują.

W Polsce serial możemy oglądać od 28 lutego, w każdy poniedziałek około godziny 22:00, w TVN7.

Rozm. aeś

Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nina Dobrev | Pamiętniki Wampirów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje