Reklama

Pakt

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 53
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Pakt": Najpilniej strzeżony serial w Polsce!

Choć zdjęcia do serialu HBO zakończyły się na początku lipca, nadal niewiele wiemy na temat produkcji. Specjalnie dla was postanowiliśmy uchylić rąbka tajemnicy...Śmierć będzie za nim kroczyć

Reklama

Głównym bohaterem sześcioodcinkowego thrillera jest czterdziestoletni dziennikarz śledczy Piotr Grodecki. Poznajemy go w momencie publikacji jego dziennikarskiego śledztwa dotyczącego podejrzanych przepływów pieniężnych w fundacji firmy Hydro.

Artykuł od razu wywołuje burzę medialną, a Piotrowi przysparza poważnych kłopotów. Już wkrótce okaże się, że Grodecki nie może czuć się bezpieczny, bo każdy jego ruch jest śledzony, a nowo nabyci wrogowie depczą mu po piętach...

Dziennikarz znajdzie się w pułapce, grozić mu będzie śmiertelne niebezpieczeństwo!

Jedną z głównych bohaterek "Paktu" jest Magdalena Cielecka. Aktorka wciela się w Ewę, bratową Piotra Grodeckiego, z którym przed lat łączyło ją uczucie.

Również jej życie z dnia na dzień zmienia się o 180 stopni. Jej dotychczasowy świat runie, a ona będzie musiała stanąć w obronie swoich bliskich.

Sprawdzona ekipa i nowe twarzeW serialu, oprócz wspomnianych, zagra cała plejada gwiazd, ale też świeża aktorska krew:

Marta Nieradkiewicz wcieli się w rolę Weroniki - analityczki w Centralnym Biurze Śledczym Policji, a jednocześnie przyjaciółki głównego bohatera Piotra.

Szefową Weroniki - Elżbietę - naczelnik Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej, zagrała Anna Radwan.

Witold Dębicki wykreował postać Andrzeja, szefa działu krajowego dziennika "Kurier", w którym pracuje Piotr.

W redakcji Andrzeja pracuje Monika (Alicja Dąbrowska), młoda i ambitna dziennikarka, która jest w stanie wiele poświęcić, by zdobyć upragnione informacje.

Koniec jest początkiem zaskakującej serii wydarzeń...

Choć "Pakt" powstał na podstawie norweskiego formatu "Mammon", jego fabuła została dostosowana do polskich realiów, a akcja przeniesiona do Warszawy. Miasto jest tu także  ważnym tłem wydarzeń. 

W serialu możemy zaobserwować mocne odniesienie do efektów transformacji ’89 roku. Bohaterami są ludzie, którzy w latach 90. wchodzili w dorosłość i zaczynali kształtować swoją przyszłość.

Za reżyserię "Paktu" odpowiada Marek Lechki, autor dramatu psychologicznego "Erratum" czy serialu "Bez tajemnic", operatorem jest Paweł Flis. Producentami ze strony HBO Polska są Izabela Łopuch (executive producer) i Anna Nagler.swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pakt (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje