Reklama

The Pacific

Pacyfik

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 69
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Rozmach scen batalistycznych olśniewa

Opowieść o ludziach, którzy przeszli przez wojenne piekło, w serialu produkcji Stevena Spielberga i Toma Hanksa. 14 września serial "Pacyfik" zagości w TVP1.

Przygotowania do realizacji „Pacyfiku” trwały wiele lat. Twórcy zadbali o każdy szczegół, począwszy od drobiazgów umundurowania po przebieg desantów. Podstawą scenariusza były wspomnienia żołnierzy piechoty morskiej, walczących na wyspach Pacyfiku: Eugene’a B. Sledge’a i Roberta Leckiego.

Zabijcie ich wszystkich!

Reklama

Tom Hanks, Steven Spielberg i Gary Goetzman stworzyli dzieło monumentalne. Opowiadają o losach Roberta Leckie’go (James Badge Dale), Eugene’a Sledge’a (Joe Mazzello) i Johna Basilonego (Jon Seda) walczących na Guadalcanal, Peleliu, Iwo Jimie i Okinawie.

Zobaczymy starcia prowadzone z taką zaciekłością, że nie chodziło w nich tylko o pokonanie, ale o fizyczne wytępienie przeciwników.

Jak wrócić do życia?

Jak w takich warunkach zachować człowieczeństwo? Nie stać się maszyną do zabijania? A potem otrząsnąć się z koszmaru?

– Ciągle myślę, jak udało im się wrócić do domu i pomimo traumatycznych wspomnień z Pacyfiku prowadzić normalne życie? – mówi z podziwem o żołnierzach Tom Hanks.

– Jak to możliwe, że w 1952 roku ubierali choinkę w otoczeniu swoich dzieci? Jak udało im się podjąć na nowo przerwane studia, wrócić do pracy i zakładać rodziny?

IP

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pacyfik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje