Reklama

The Handmaid's Tale

Opowieść podręcznej

Ocena
serialu
9,7
Super
Ocen: 62
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Światowe gwiazdy, które mówią po polsku

W światowym show-biznesie nie brakuje osób, których rodzinne korzenie sięgają Polski. Niektórzy zachowali polsko brzmiące nazwiska, inni potrafią nawet mówić w języku przodków. Nie dla wszystkich było to łatwe do opanowania. Część hollywoodzkich gwiazd zna jedynie kilka słów. Są wśród nich również gwiazdy, które płynnie mówią po polsku.

Yvonne Strahovski

Gwiazda serialu "Chuck" i "Dextera" urodziła się jako Yvonne Jaqueline Strzechowski. Pod wpływem producenta zaczęła korzystać profesjonalnie z nazwiska Strahovski. Stahovski jest córką polskiego małżeństwa, które wyemigrowało z Polski do Australii. Aktorka przyszła na świat i wychowała się w Sydney. Jej rodzice dbali o to, żeby nie zapomniała o swoim pochodzeniu. 

Reklama

Uczęszczała do polskiej szkoły. Gwiazda "Opowieści podręcznej" jest dumna ze swoich korzeniu i często mówi o tym w wywiadach. Mówi płynnie po polsku, o czym wielokrotnie mogli się przekonać jej fani. W ramach promocji serialu "Opowieści podręcznej" nakręciła filmik po polsku. Nie obce są jej również polskie tradycje. 

Na swoim Instagramie pokazała zdjęcie z wielkanocną święconką. Aktorka nie traci kontaktu ze swoją rodziną w Polsce i regularnie ją odwiedza. "To właśnie dzięki niej nie zapomniałam języka. Posługuję się nim codziennie" - zdradziła w jednym z wywiadów.

Mia Wasikowska

Mia Wasikowska jest jedną z najbardziej zapracowanych gwiazd młodego pokolenia. 30-letnia aktorka zaczęła karierę od seriali "Cena życia" i "Terapia". Ten drugi zapewnił jej rozpoznawalność. Matka Wasikowskiej, fotografka Marzena Wasikowska, w młodości wyemigrowała z Polski. 

"Jestem Polką, ponieważ moja mama jest Polką" - wyznała Mia w jednym z wywiadów. Chociaż jej ojciec jest Australijczykiem, to dzieci przyjęły nazwisko matki. Gdy miała 8 lat na rok zamieszkała z rodziną w Szczecinie. Do dzisiaj regularnie odwiedza swoją "drugą ojczyznę". 

Mówi trochę po polsku, ale sama nie czuje, by mówiła płynnie. "Nie znam go dobrze, więcej rozumiem, niż jestem w stanie powiedzieć. Jeszcze kilka lat temu znałam znacznie więcej polskich słów" - przyznała w jednym z wywiadów. Jej ulubionym filmem jest "Niebieski" Krzysztofa Kieślowskiego. To między innymi ten film miał ją zainteresować aktorstwem.

***Zobacz także***

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje