Opowieść podręcznej The Handmaid's Tale

Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 68
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Opowieści podręcznej": Jak wyjaśniono nagłe zniknięcie Emily?

"Opowieść podręcznej" to serial platformy Hulu, który doczekał się już pięciu sezonów. W premierowej odsłonie, którą możemy oglądać od 14 września, zabraknie jednak jednej z kluczowych dla historii postaci. Mowa tu o Emily, granej przez Alexis Bledel. O tym, że aktorka zrezygnowała z roli wiemy już od wielu miesięcy, teraz natomiast wyjaśniło się, jak potoczą się losy jej bohaterki.

"Opowieść podręcznej": Co się stanie z Emily?

W piątym sezonie "Opowieści podręcznej" poznamy dalsze losy June (w tej roli Elisabeth Moss), która musi stawić czoła konsekwencjom brutalnego zabójstwa komendanta Waterforda (Joseph Fiennes) i poradzić sobie z nieobecnością Emily (Alexis Bledel). Z medialnych przecieków wynika, że towarzyszka głównej bohaterki zaginie... Sylvia, do której zgłosi się June, oznajmi jej, że Emily wróciła do Gilead, ale tam ślad po niej zaginął.

Wygląda na to, że twórcy nie zdecydowali się uśmiercić granej przez Bledel postaci, dając aktorce możliwość powrotu w 6. sezonie serialu bądź występu w spin-offie produkcji - "The Testamenty".

Reklama

"Opowieść podręcznej": O czym jest serial?

Opowieść podręcznej opowiada o życiu w dystopijnym Gileadzie - totalitarnym świecie, który powstał na terenie dawnych Stanów Zjednoczonych. Offred (Elizabeth Moss), jedna z niewielu płodnych kobiet znanych w opresyjnej Republice Gilead jako Podręczne, walczy o przetrwanie sprowadzona do roli surogatki potężnego wpływowego Komandora i jego żony.

W serialu występują Elisabeth Moss, Bradley Whitford, Yvonne Strahovski, Max Minghella, O-T Fagbenle, Samira Wiley, Ann Dowd, Madeline Brewer, Amanda Brugel, Sam Jaeger.

"Opowieść podręcznej": Powieść Margaret Atwood

"Opowieść podręcznej" ("The Handmaid's Tale") to antyutopia przedstawiająca wizję Stanów Zjednoczonych w niedalekiej przyszłości. Powieść została wydana w Polsce w 1985 roku nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego. Autorką powieści jest Margaret Atwood.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Opowieść podręcznej | Alexis Bledel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy