Reklama

Oko za oko

Ocena
serialu
9,3
Super
Ocen: 273
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Oko za oko": Pierwsze starcie

Anna Wysocka (Dominika Łakomska) to wzięta pani adwokat. Maciej Wysocki (Łukasz Konopka) – ostry prokurator. Poznajemy ich w dniu rozwodu… i to wyjątkowo burzliwego!

W sądzie - walcząc z mężem - Anna poczuje, że rozpada się jej cały świat. Przekonuje prowadzącą sprawę sędzię, że tego małżeństwa nic już nie uratuje, mówiąc o tym jak ono wyglądało i jak mąż ją zdradzał. Maciej wzburzony powtarza, że to pomyłka, za którą przeprosił.

Reklama

- Przez pomyłkę to można wziąć cudzy płaszcz z szatni, ale nie wskoczyć do cudzego łóżka!

- Kiedy dochodzi do zdrady, winne są obie strony... - próbuje się bronić Wysocki.

To jednak tylko potęguje wzburzenie Anny.

- Przecież to są jakieś kpiny! [...] To wszystko mnie za dużo kosztuje.

Oboje są bliscy są wybuchu, gdy nagle na salę wparowuje Zuza, ich nastoletnia córka (Alicja Wieniawa-Narkiewicz). Wysoccy zamierają  przerażeni.  
Anna prosi córkę, by nie upierała się przy pozostaniu na sali.

- To nie jest dobry pomysł... To sprawa między mną a twoim ojcem!

- A ja nie jestem sprawą między tobą a moim ojcem?  

Kiedy sprawa się wreszcie zakończy, Anna odetchnie z ulgą, w przeciwieństwie do swojego - byłego już - męża. Nie będzie jednak w stanie uspokoić wzburzonej Zuzy. Maciej po przegranej będzie w szoku. I pewien, że Anna zmieni wkrótce zdanie.

- Nie dasz sobie rady sama. Żyłaś w bajce i ta bajka właśnie się kończy... Gdy sobie to uświadomisz... wrócisz. Z podkulonym ogonem, ale wrócisz. I wiesz co ja wtedy zrobię? Przyjmę cię... z otwartymi ramionami!

Wysocki nie weźmie tylko pod uwagę jednego... Wsparcia, które dadzą Annie jej przyjaciele. Maria (Marzena Oberkorn) - szefowa prawniczki - kupi nawet Wysockiej "rozwodowy" prezent: elegancką bransoletkę.

- Na nową drogę życia... czy jak tam się mówi w takich sytuacjach!

- Piękna... Dziękuję! 

Znajomy barman (Enrico Buscema) okaże się za to świetnym powiernikiem - i psychologiem. I w pięć minut sprawi, że Anna znów się uśmiechnie.

- Wczoraj byłam kochającą żoną, bezmyślnie wierzącą w każde kłamstwo swojego meża... Eks-męża! A dzisiaj... to jakiś koszmar!

- To chyba wtedy był koszmar, nie?

- Nie mogę uwierzyć, że tak długo udawałam przed całym tym światem!

- Ja bym się cieszył!

Barman przekonuje ją, że to od niej zależy, jak będzie wyglądał nowy rozdział jej życia i że da sobie radę. Anna nabiera otuchy, zaczyna patrzeć w przyszłość z większą wiarą w siebie, choć kiedy dowiaduje się, że poprowadzi pierwszą dużą sprawę o morderstwo, przez chwilę waha się czy jest na to gotowa. Zdecydowanie nie jest jednak gotowa na kolejny cios, jaki wkrótce spotka ją ze strony Macieja, który jako prokurator zjawi się nagle w kancelarii razem z agentami CBA - i aresztuje jej szefową!

- Mamy nakaz przeszukania kancelarii i zatrzymania pani Marii Zakrzewskiej-Witt... Proszę się odsunąć i niczego nie dotykać!

Pracownicy Marii są w szoku. Tylko najmłodszy w zespole Konstanty (Maciej Kosmala) jak zwykle nie traci rezonu, a od całego zamieszania bardziej absorbuje go atrakcyjna prokurator z biura Macieja, która od razu wpadła mu w oko. Pewny siebie podrywacz nie zważając na okoliczności uderza do Izabelli:

- Wiesz, że ja lubię władcze kobiety? Może jak skończycie robić przemeblowanie to gdzieś razem wyskoczymy, co?

Ale tym razem trafiła kosa na kamień.

- Mówisz i masz...  - uwodzicielsko zawiesza głos Iza

- To gdzie się widzimy?

- W sądzie, palancie! Tam się zabawimy tylko we dwoje...

Wysocka w obronie swojej mentorki rzuca się na męża.

- W ten sposób postanowiłeś się na mnie odegrać, tak? Uderzając w Marię?! Przecież  ona jest dla mnie jak matka!

- Nie mieszaj życia prywatnego z zawodowym! Nie poznaję cię.

- Niszczysz życie Marii!

- Sama je sobie zniszczyła

- To są puste dowody!

- Niestety, nie.

Wysocki ściszonym tonem próbuje ją przekonać:

- Maria jest po uszy w g... Mam na nią mocne kwity. Zeznania świadka. Wiesz co, lepiej znajdź jej dobrego  adwokata, a sama zwiewaj z tej kancelarii.

- Wsadź sobie  te swoje rady!

- Kiedy ty zrozumiesz, że robię to dla twojego dobra?

- Założę twój fanklub - rzuca z goryczą Anna.

Czy Maria naprawdę popełniła przestępstwo? Czy to możliwe, żeby ukrywała dotąd przed Anną swoją prawdziwą twarz? Jak zakończy się kolejne starcie Wysockiej z byłym mężem? I na kogo ze wszystkich znakomitych prawników w swojej pracy będzie mogła liczyć, gdy przyszłość kancelarii zawiśnie na włosku?

Odpowiedzi już wkrótce na antenie Czwórki - premiera w środę, 3 października o godz. 21:00, a kolejny odcinek już w czwartek o tej samej porze. Lepiej nie przegapić!

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL