Reklama

O mnie się nie martw

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 9328
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Wielkie finały sezonów

Zapowiada się emocjonujący finał kolejnego sezonu "O mnie się nie martw" Także druga odsłona serialu "Krew z krwi" zmierza do trzymającego w napięciu finału. Żegnamy się również z serialem "Chirurdzy". Co nas czeka w finałach tych produkcji?


"O mnie się nie martw"

Reklama

Aby nie znaleźć się na bruku, mieszkańcy kamienicy przy ulicy Żelaznej zbudują barykadę przed swoim domem. Nie spodoba się to wynajętym przez Mariusza Laskonia (Mikołaj Krawczyk) robotnikom. Jeden z nich, kierowca koparki, potrąci Krzyśka Małeckiego (Paweł Domagała), a ten straci przytomność. 

Amnezja Małeckiego

W szpitalu okaże się, że Krzysiek nic nie pamięta. Nie wie nawet, jak się nazywa i kim jest pani Irenka (Hanna Śleszyńska). Dopiero po pewnym czasie odzyska pamięć i wróci na barykadę, by dalej protestować przeciwko planom nowego właściciela budynku. Laskoń, w towarzystwie prawniczki Magdy Gadomskiej (Anna Terpiłowska), bronić będzie swoich racji i udowadniać, że ma prawo zrobić z należącą do niego posesją, co mu się podoba.

- To jest populistyczny zamach na prawo własności - usłyszy reporterka telewizyjna od zdenerwowanego Laskonia.

Na tropie oszustwa

Choć Iga (Joanna Kulig) dołączy do Krzysztofa i pozostałych protestujących, zechce rozprawić się z Laskoniem w zupełnie inny sposób. Gdy odkryje, że odkupił kamienicę od starszej kobiety, która nie miała pojęcia o wartości nieruchomości, uzna, że sprawą powinien zająć się prawnik. Zwróci się po pomoc do poleconej przez Marcina (Stefan Pawłowski) Laury Curyło (Katarzyna Zielińska).

- To brzmi zupełnie jak jedna z opowieści o wyłudzeniu na wnuczka - powie prawniczka, gdy Iga zrelacjonuje jej przebieg spotkania z Aliną Borowiec (Zofia Charewicz).

Mecenas Curyło postanowi odwiedzić kobietę w domu opieki, by przekonać się, czy staruszka padła ofiarą oszusta. To, co od niej usłyszy, da jej pewność, że przebiegły deweloper wykorzystał panią Alinę! By udowodnić zauroczonej Laskoniem staruszce, że straciła setki tysięcy złotych, sprzedając mu rzekomo zrujnowany budynek za bezcen, Laura przywiezie panią Borowiec na Żelazną... Kobieta zrozumie, jak wielki błąd popełniła.

Wiarołomna przyjaciółka

Olga odkryje nie tylko intrygę Laskonia, ale również to, że Ewę (Katarzyna Maciąg) coś łączy z Robertem (Adam Fidusiewicz). - Nie zrobiliśmy nic złego - będzie uspokajał ukochaną chłopak, gdy Iga przyłapie sąsiadkę w jego objęciach. A przyjaciółka wyzna Idze, iż nie martwi się o swój los, bo przecież jej mieszkanie zostało wykupione i nikt nie może jej z niego wyrzucić. Postawa Ewy bardzo nie spodoba się Małeckiej. Ich przyjaźń zawiśnie na włosku.

Nowy wspólnik

Tymczasem w kancelarii Zarzyckiego (Andrzej Zieliński) wszyscy żyć będą tym, że wkrótce ich szef podzieli się władzą z... Kaszubą. Marta (Katarzyna Ankudowicz) odkryje bowiem, że nazwisko Marcina znajduje się na nowej tabliczce, która ma zawisnąć na bramie. Podekscytowany niespodziewanym awansem młody prawnik kupi szampana, by świętować wielki sukces, ale gdy będzie chciał otworzyć butelkę, zobaczy swego ojca wychodzącego z gabinetu Zarzyckiego. Okaże się, że to on - mecenas Marek Kaszuba (Krzysztof Stelmaszyk) - został wspólnikiem Wiktora.

- Nie możesz mi po prostu pogratulować? - Marek zapyta syna.

- Czego? Że kolejny raz zabawiłeś się moim kosztem? - usłyszy od Marcina.

Młody Kaszuba wyjdzie z kancelarii trzasnąwszy drzwiami. Na zewnątrz niespodziewanie wpadnie na Magdę, która przyjdzie, by powiedzieć ukochanemu, że zrezygnowała z reprezentowania Laskonia, bo okazał się zwykłym naciągaczem i oszustem. W pewnej chwili podejdzie do nich Marek Kaszuba, by przywitać się ze swoją byłą aplikantką. Magda na jego widok zdenerwuje się, a Marcin zorientuje się, że jego dziewczynę i ojca musiało łączyć w przeszłości coś więcej niż tylko stosunki służbowe. - Spałaś z nim? - zapyta, a reakcja Magdy będzie jednoznaczna. - Spałaś! Nie mam ci już nic do powiedzenia - rzuci, odwróci się na pięcie i odejdzie. Aby ukoić skołatane nerwy, spotka się z Igą.- Wszystko będzie dobrze, Marcin. Będzie dobrze... - powie mu Małecka, przyciągnie do siebie, obejmie i mocno przytuli. 

Finał serialu zobaczymy 5 czerwca.

"Krew z krwi"

Druga odsłona serialu zmierza do trzymającego w napięciu finału. Uchylamy rąbka tajemnicy. Carmen (Agata Kulesza) dzwoni do Rosiaka (Wiesław Komasa) i żąda okupu za Pamelę (Gabriela Muskała) i uwolnienia Lipskiego (Adam Woronowicz). Bronek (Szymon Bobrowski) ma jej dostarczyć pieniądze oraz zakładnika przed 14.00. Rosiak negocjuje, ale w końcu daje za wygraną. Tymczasem Carmen wraca do domu.

Gdy dostrzega, że ktoś wyłamał zamek sięga po broń i ostrożnie wchodzi do środka. Z przerażeniem zauważa, że... trzyma na muszce swoją córkę (Małgorzata Kozłowska). Chwilę później pod dom podjeżdża Bronek z ochroniarzem. Przywożą pieniądze, ale nie ma z nimi księgowego. Okazuje się, że przejęła go policja. Po kilku godzinach Rosiak zostaje aresztowany. 

Finał "Krwi z krwi" już 14 czerwca.

"Chirurdzy"


Już dawno lekarze z Seattle nie dostarczali swoim fanom tylu emocji, co w najnowszym - jedenastym - sezonie. Przykłady? Zejście i rozstanie Owena z Amelią, walka dr Herman z guzem mózgu, tragiczna śmierć Dereka i... ciąża Meredith! Od dwóch odcinków fani z wypiekami na twarzy śledzą, jak relacja Grey i Kareva nabiera tempa. On był przy niej, kiedy urodziła córeczkę Ellis, a teraz ona wprowadza się z dziećmi do jego mieszkania.

- Kiedyś to był nasz dom, teraz to tylko ściany, kiedy Dereka już nie ma - wyjaśnia Aleksowi, dlaczego nie może dłużej przebywać u siebie. Czyżbyśmy w finale byli świadkami narodzin nowego związku? Niektórzy uważają, że dla Meredith to zdecydowanie za wcześnie.

Z drugiej strony jest prawdopodobne, że Karev wkrótce będzie wolny - Jo rozważa zaciągnięcie się do armii. Ale na tym nie koniec rozłamów relacji w Grey Sloan Memorial Hospital. Po przeciekach można przypuszczać, że w finale na zawsze rozejdą się życiowe drogi April i Jacksona.

A poza tym? - Po tak intensywnym sezonie jak ten, nikt nie wie, co może być dalej! - zapowiada finałowy zwiastun. I trudno się z tym nie zgodzić!

Finał już 27 maja!

Dowiedz się więcej na temat: O mnie się nie martw (serial) | Krew z krwi | Chirurdzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje