Reklama

O mnie się nie martw

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 9402
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"O mnie się nie martw": Nowy hit TVP2 na miarę “rodzinki.pl"?

"O mnie się nie martw“ to nowy, 13-odcinkowy serial komediowy Dwójki, który we wrześniu zastąpi "Barona24“. Ma być ciepły, pełen humoru i emocji. Zapowiada się wielki hit na miarę “rodzinki.pl"!


Reklama

W rolach głównych zobaczymy cieszącą się statusem międzynarodowej gwiazdy Joannę Kulig ("Na krawędzi“, "Szpiedzy w Warszawie“, "Szpilki na Giewoncie“) oraz obiecującego Stefana Pawłowskiego, który na razie w swoim dorobku ma drobne rólki w "Ojcu Mateuszu“, "Przepisie na życie“ i "Przyjaciółkach“.

Grani przez nich bohaterowie - Iga Małecka i Marcin Kaszuba - pochodzą z dwóch zupełnie różnych światów. Ona jest dwukrotną rozwódką z dwójką dzieci. Nie ma ani pieniędzy ani wykształcenia, a do tego właśnie straciła pracę. W zamian ma świetny zmysł obserwacji, miękkie serce i cięty język. Zawsze mówi to, co myśli, nie zwracając bynajmniej uwagi na konsekwencje, najczęściej przykre dla niej samej.

Niespodziewanie wejdzie w kręgi prawnicze i okaże się to strzałem w dziesiątkę. Iga Małecka potrafi bowiem doskonale utożsamić się z problemami zwykłych ludzi, bo... zna je od podszewki. Niczym niezapomniana Erin Brockovich z głośnego filmu z Julią Roberts w roli głównej łączy dwa światy: tych, którzy potrzebują pomocy i tych, którzy mogliby im pomóc, ale jakoś nie przyszło im to do głowy.

Miłość niemożliwa, ale...

Marcin Kaszuba to młody, świetnie zapowiadający się prawnik, który zdaje się traktować codzienność jak wieczną imprezę. Lecz gdy na jego drodze stanie Iga, przyjdzie mu zastanowić się nad sobą i nad tym, czy to, co do tej pory było treścią jego życia, faktycznie jest dla niego takie istotne.

Można pokusić się o tezę, że Igę i Marcina połączy nowa dla polskiego serialu relacja romantyczna: uczucie tak niemożliwe (on ma dziewczynę Aśkę - Aleksandra Domańska), że aż... skazane na sukces. Tyle tylko, że aby się o tym przekonać zarówno Małecka, jak i Kaszuba będą potrzebowali sporo czasu. Trzynaście 45-minutowych odcinków może nie wystarczyć, na szczęście już teraz wiadomo, że w grę wchodzą kolejne sezony. Oczywiście pod jednym zasadniczym warunkiem, że serial chwyci i spodoba się szerokiej widowni.

Lekka opowieść z misją

Twórcy zapowiadają, że "O mnie się nie martw“ będzie lekką, komediową opowieścią, ale też z misją - o prawdziwych problemach społecznych, z którymi widz łatwo może się utożsamić. Zwykła dziewczyna nagle stanie się lepszym obrońcą niż niejeden adwokat i adwokat, który musi dotknąć zwykłego życia, by poczuć jego sens. Dzieląca ich przepaść w rzeczywistości istnieje tylko w naszych głowach. Świat gorszych dzielnic niejednokrotnie bywa bardziej kolorowy niż świat drogich garniturów i szybkich aut. 

Za produkcję "O mnie się nie martw“ odpowiada Akson Studio. Autorkami scenariusza są Aneta Głowska ("Prawo Agaty“, "Hotel52“) i Katarzyna Leżeńska ("M jak miłość“, "Hotel52“). Reżyseruje Michał Rogalski ("Przepis na życie“, "Sama słodycz“, "Czas honoru“). W obsadzie zobaczymy ponadto: Katarzynę Maciąg, Katarzynę Zielińską, Andrzeja Zielińskiego, Elżbietę Jarosik, Jakuba Wieczorka, Krzysztofa Czeczota, Dominikę Ostałowską. Katarzynę Ankudowicz, Magdalenę Lamparską, Annę Cieślak, Bartłomieja Świderskiego, Marka Włodarczyka i innych.

Serial trafi na antenę TVP2 w piątek 5 września.

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: O mnie się nie martw (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje