O mnie się nie martw

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 9070
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"O mnie się nie martw": Katarzyna Ankudowicz miała zadatki na świetną lekarkę!

Katarzyna Ankudowicz, czyli Marta z "O mnie się nie martw", zastanawia się czasem, jak potoczyłoby się jej życie, gdyby zamiast na studia aktorskie poszła na medycynę, co jako nastolatka poważnie brała pod uwagę... - Myślę, że byłabym świetnym lekarzem - mówi.


Reklama


O tym, by zostać aktorką, Katarzyna Ankudowicz po raz pierwszy pomyślała, gdy była małą dziewczynką.

- Bardzo wcześnie nauczyłam się na pamięć pierwszego wierszyka i zamęczyłam rodzinę występami. Zauważyłam, że wcale się nie peszę, a wszystkie ciocie się śmieją, jak tylko cokolwiek powiem. Pamiętam, że już wtedy sprawiało mi to dużą frajdę - wspomina.

Kiedy tuż przed maturą poinformowała rodziców o tym, że postanowiła zdawać egzaminy do warszawskiej Akademii Teatralnej, mama od razu jej na to pozwoliła, ale ojciec wcale nie był zachwycony pomysłem córki.

- Tato zawsze mi powtarzał, że byłabym dobrym prawnikiem, bo bardzo dużo mówię, ale ja wiedziałam, że to nie jest zawód dla mnie - mówi.

Katarzyna Ankudowicz porzuciła dla aktorstwa plany zostania lekarzem, choć rodzice uważali, że medycyna to dziedzina, w której na pewno odniosłaby wielki sukces.

- Myślałam o medycynie. Wynikało to z mego zainteresowania biologią, a zwłaszcza zdrowiem człowieka. Kiedyś wygrałam olimpiadę na szczeblu wojewódzkim w tej dziedzinie, potem zapisałam się do PCK... Ostatecznie z tamtych czasów zostało mi obsesyjne dbanie o zdrowie całej rodziny - opowiada serialowa Marta z "O mnie się nie martw".

Kasia Ankudowicz żartuje, że dla swych najbliższych jest wyrocznią w sprawach... zdrowia.

- Radzę im, jak maja się zdrowo odżywiać, ile godzin spać i jakie leki homeopatyczne brać, jeśli im coś dolega - przyznaje i dodaje:

- Jestem pewna, że gdybym wybrała medycynę, byłabym naprawdę świetnym lekarzem!

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Ankudowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje