O mnie się nie martw

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 9070
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"O mnie się nie martw": Joanna Kulig nie będzie ofiarą!

Joanna Kulig wcieli się w postać żywiołowej i prostolinijnej samotnej matki w serialu komediowym TVP2 "O mnie się nie martw". Jednocześnie aktorka pracuje nad filmem "Discopolo", w którym kreować będzie postać diwy muzyki tanecznej. Zdaniem aktorki doświadczenie zdobyte w serialu bardzo pomaga na planie filmowym.


Reklama

Komediowa produkcja "O mnie się nie martw" w jesiennej ramówce TVP2 zastąpi seriale "BarON24" i "Rodzinka.pl". Joanna Kulig gra w nim główną rolę Igi Małeckiej, dwukrotnie rozwiedzionej matki dwóch córek, która właśnie straciła pracę. Przypadkowo trafia do kancelarii prawniczej, w której poznaje przystojnego lekkoducha Marcina Kaszubę. Między młodym prawnikiem a samotną matką rodzi się uczucie, które zostanie wystawione na liczne próby. Joanna Kulig przyznaje, że jej bohaterka w dużym stopniu przypomina ją samą.

- Tak jak sama piosenka mówi: "O mnie się nie martw, ja sobie radę dam", tak tytułowa bohaterka Iga Małecka właśnie jest taką postacią, że cokolwiek jej się w życiu przytrafi, różne nieszczęścia, niepowodzenia, ona sobie poradzi. Nie jest typem dziewczyny, która będzie ofiarą, osobą płaczącą i rozczulającą się nad sobą. Trudno, nie wyszło, jedziemy dalej - mówi Joanna Kulig agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka przyznaje, że serial jest bardzo wymagającą formą. Znacznie łatwiej jest jej zdaniem utrzymać napięcie przez 2 godziny filmu niż kilkanaście odcinków serialu.

- Na przykład jednego dnia kręcimy pierwszy odcinek, ósmy, szósty, siódmy. W filmie ten przebieg postaci można zrobić szybciej, dzięki czemu człowiek od razu wie, w jakim momencie scenariusza jest. Poza tym w filmie początek, rozwinięcie i zakończenie to zamknięta całość, a w serialu wszystko się rozciąga, co bardzo utrudnia pracę - mówi Joanna Kulig.

Aktorka zaznacza jednak, że praca przy serialu jest dobrą szkołą warsztatu aktorskiego i szybkości reakcji na planie. Doświadczenie zdobyte podczas pracy przy telewizyjnych produkcjach bardzo pomaga jej w pracy na planie filmowym.

- Uczę pracy z kamerą, takiej pozytywnej rutyny. Kiedy przyjechałam na plan filmu "Discopolo" do Bydgoszczy, to nawet reżyser zwrócił na to uwagę, mówiąc: "szybciej pracujesz z kamerą". Serial uczy takiej szybkości myślenia, żeby w krótkim czasie móc coś wykreować, bo czasu jest mniej, więc koncentracja i zmęczenie są większe - mówi Joanna Kulig.

Zdjęcia do filmu "Discopolo" rozpoczęły się na początku sierpnia w Bydgoszczy. Obraz reżyseruje Maciej Bochniak, który wraz z Mateuszem Kościukiewiczem napisał także scenariusz. W obsadzie filmu znaleźli się między innymi Dawid Ogrodnik, Tomasz Kot, Piotr Głowacki. Joanna Kulig wcieli się w rolę gwiazdy polskiej muzyki disco. Produkcja ma trafić do kin w 2015 roku.

Joanna Kulig jest absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Związana jest z Teatrem Ateneum w Warszawie. Występowała w takich programach muzycznych, jak "Idol" i "Szansa na sukces". W wielkim finale "Szansy na sukces" zajęła trzecie miejsce za wykonanie piosenki Grzegorza Turnaua "Między ciszą a ciszą". Znana z takich seriali, jak: "Szpilki na Giewoncie", "Czas honoru" i "Na krawędzi". Na dużym ekranie pojawiła się w filmach "Sponsoring", "Środa, czwartek rano", "Ida", "Kobieta z piątej dzielnicy". Za rolę w "Sponsoringu" została nagrodzona podczas 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Dowiedz się więcej na temat: O mnie się nie martw (serial) | Joanna Kulig

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje