Reklama

Nieobecni

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 13
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Nieobecni": Zniknęli bez śladu!

Corocznie w Polsce znika bez śladu około 20 tys ludzi - małe miasteczko! "Nieobecni" to produkcja, w której osią wydarzeń jest tajemnicze zaginięcie całej rodziny. W rolach głównych występują Justyna Wasilewska i Piotr Głowacki.


Twórcy najnowszej produkcji "Nieobecni" inspirowali się prawdziwymi historiami najgłośniejszych zaginięć ostatnich lat w Polsce. Intrygująca zagadka rodziny Gajdów łączy w sobie elementy obyczajowe z wątkiem śledczym.
Zdjęcia realizowane są od kilku tygodni w Warszawie i okolicach. Na małym ekranie - debiutująca w głównej roli serialowej - ceniona aktorka filmowa i teatralna, Justyna Wasilewska, której partneruje Piotr Głowacki. 

Bohaterką "Nieobecnych" jest Mila Gajda (w tej roli Justyna Wasilewska), ciesząca się uznaniem tancerka i performerka, która przyjeżdża do rodzinnego Kasprowa na święta Bożego Narodzenia. Na miejscu kobieta odkrywa, że jej najbliżsi zniknęli w tajemniczych okolicznościach...

Okruszki na talerzach, parująca szklanka jeszcze ciepłej herbaty i pływający w wannie karp to jedyne co Mila zastaje po dotarciu do domu. Wszystko wskazuje na to, że rodzinne przygotowania do wigilijnej kolacji zostały gwałtownie przerwane.

Czy rodzice i brat wyszli jeszcze na ostatnie przedświąteczne zakupy? A może coś zmusiło ich do opuszczenia domu?

Mijają kolejne godziny,  mieszkańcy Kasprowa zasiadają już do wieczerzy bożonarodzeniowej, a bliscy Mili wciąż nie wracają. Dziewczyna, na własną rękę, zaczyna szukać wskazówek. I nagle okazuje się, że nikt z sąsiadów nic nie widział, ani nie słyszał. Jak to możliwe, że trzyosobowa rodzina tak po prostu "zapadła się pod ziemię"?
W tym trudnym momencie z pomocą Mili przychodzi podkomisarz z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych, Filipa Zacharę (Piotr Głowacki). Ekscentryczny - cierpiący na zespół Aspergera - funkcjonariusz rozpoczyna śledztwo w sprawie zaginięcia rodziny Gajdów. Wspólnie, pomimo diametralnie różnych charakterów, które przy każdej okazji ścierają się, zaczynają odkrywać elementy intrygującej zagadki i poznają odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Ale czy oboje są na nie gotowi?
"'Nieobecni' to przede wszystkim pełna emocji historia o tym, co w życiu każdego z nas najważniejsze, czyli o relacjach z rodziną. Na ile naprawdę znamy tych których kochamy? Dodatkowo pojawia się intrygujący wątek śledczy związany z tajemniczym zniknięciem rodziny głównej bohaterki. Myślę, że siłą naszego serialu jest nie tylko intrygująca i wciągająca opowieść, ale także niejednoznaczne, bardzo wyraziste postaci. Cieszę się, że to właśnie w 'Nieobecnych' debiutuje w swojej pierwszej głównej roli serialowej świetna aktorka, do tej pory bardziej kojarzona z filmem i teatrem, Justyna Wasilewska" - mówi producentka Katarzyna Czarnecka. 

Reklama

Poza Justyną Wasilewską i Piotrem Głowackim w serialu widzowie zobaczą także Danutę Stenkę ("Diagnoza"), Annę Dymną ("Odwróceni"), Izabelę Kunę ("Singielka"), Grzegorza Damięckiego ("W głębi lasu", "Szóstka"), Zbigniewa Stryja ("Znaki"), Łukasza Garlickiego ("BrzydUla"), Tomasza Włosoka ("Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", "Na noże") Aleksandrę Justę ("Miłość jest wszystkim") i Marię Kanię ("Motyw") i innych."Nieobecni" to kolejna po serii o Joannie Chyłce i "Szadzi" produkcja pod marką Player Original, która już za kilka miesięcy poszerzy, rosnącą z roku na rok, ofertę serwisu. 

"Nieobecni" to autorski projekt stacji TVN od początku rozwijany przez Zespół Produkcji Fabularnej, który nadzoruje Marta Grela-Gorostiza. Pomysłodawczynią i scenarzystką wiodącą serialu jest Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, a scenariusz powstawał we współpracy z Daną Łukasińską, Karoliną Szymczyk-Majchrzak i Adamem Cioczkiem. Reżyserem serialu jest, nominowany w 2010 r. do Oscara, Bartosz Konopka ("Pod powierzchnią" "W głębi lasu"), a autorem zdjęć Paweł Dyllus ("Jestem mordercą", "Chce się żyć’).

Premiera pierwszego, składającego się z 10 odcinków, sezonu "Nieobecnych" jeszcze w tym roku w Playerze. Na antenę TVN serial trafi w 2021 r.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje