Reklama

Izabela Kuna i Renata Dancewicz: Od lat się przyjaźnią

Aktorki Renata Dancewicz i Iza Kuna przyjaźnią się od czasu studiów w łódzkiej Filmówce. Przeżyły razem wiele trudnych chwil. Niezależnie od sytuacji zawsze mogą liczyć na swoje wsparcie.

Przyjaźń od studiów

Przyjaźnią się ponad 30 lat. Izabela Kuna i Renata Dancewicz - razem spędzają święta, wyjeżdżają na wakacje, wiedzą o sobie wszystko, a na dodatek mieszkają obok siebie. Mimo panującego przekonania, że w środowisku aktorskim trudno o prawdziwą przyjaźń, one łamią ten stereotyp. Aktorki studiowały razem w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, ale tylko jedna z nich - Iza Kuna - ją ukończyła. Renata Dancewicz zrezygnowała z nauki po dwóch latach kształcenia i szybko zyskała popularność. Z łatwością zdała egzamin aktorski i została jedną z najlepszych polskich aktorek. 

Reklama

W tym samym czasie Iza Kuna grała jedynie epizodyczne role i zdecydowanie dłużej musiała walczyć o to, żeby zaistnieć na dużym ekranie. Pracowała jako dziennikarka i pisała scenariusze filmowe. W akcie desperacji wyjechała do Norwegii, gdzie malowała domy i sprzątała. Wówczas Renata Dancewicz starała się pomóc przyjaciółce i podtrzymywała ją na duchu. Sławę Kunie przyniosła rola Gośki z "Lejdis" i od momentu premiery filmu, aktorka nie narzeka na brak pracy. Zagrała w serialach: "Barwy szczęścia""Nieobecni", w filmach: "Listy do M.", "Lepsza połowa" i wielu innych produkcjach. 

Wsparcie od zawsze

Napisała również książkę "Klara", a ostatnio jej kontynuację. Tytułowa bohaterka, tak samo jak Iza, posiada najlepszą przyjaciółkę, bez której nie wyobraża sobie życia. Renata Dancewicz natomiast debiutowała w 1993 roku jako Ania w "Samowolce". Kolejne produkcje, w których wystąpiła to m.in.: "Na Wspólnej", "Bejbi blues" czy "Prawo Agaty". Dziś przyjaciółki wspierają się w każdej sferze życia. Obie są w związku z mężczyznami po przejściach. Iza Kuna, po rozwodzie z Dariuszem Kurzelewskim, z którym ma córkę Nadię, wyszła za mąż za lekarza, scenarzystę i dramaturga Marka Modzelewskiego. Para doczekała się syna Stanisława. 

Z kolei Renata Dancewicz jest związana z przedsiębiorcą i brydżystą Tomaszem Winciorkiem. Owocem ich związku jest 18-letni syn Jerzy. Iza często publikuje na swoim instagramowym profilu zdjęcia z życia prywatnego, m.in. z Walentynek, które spędziła z Renatą. Na Instagramie Izy można znaleźć także zdjęcie całujących się pań z podpisem "Together for ever". Jak widać przyjaźń może trwać długie lata. W Przypadku Izabeli Kuny i Renaty Dancewicz, czas wpływa na korzyść ich relacji. Aktorki zawsze mogą na siebie liczyć i wzajemnie wspierać.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje