Reklama

Niania w wielkim mieście

Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 327
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Niania w wielkim mieście": Nowy hit Polsatu

Praca z pociechami to nie lada wyzwanie. Przekona się o tym Dana, która przez przypadek zostanie wziętą opiekunką do dzieci.

Dana marzyła o tym, że po ukończeniu studiów na wydziale psychologii, otworzą się przed nią drzwi do kariery.

Reklama

Niestety, okazało się, że bez znajomości trudno osiągnąć sukces, dlatego, żeby opłacić czynsz za wynajmowane mieszkanie, musi np. przebrana za bułkę sprzedawać pieczywo.

Co gorsza, niedawno zerwała ze swoim chłopakiem Mariuszem ponieważ odkryła, że ją zdradzał. To doświadczenie sprawiło, że przestała ufać facetom i po nocy spędzonej z Jackiem nie chciała nawet dać mu swojego numeru telefonu.

Nieoczekiwana szansa

Mimo problemów w życiu prywatnym i zawodowym Dana angażuje się w pomoc pewnemu chłopcu, który się zgubił. Jej determinacja i talent pedagogiczny robią duże wrażenie na Monice. Kobieta postanawia zatrudnić Mazurkównę w swojej agencji niań, nie wiedząc, że dziewczyna przespała się z jej ukochanym Jackiem.

Dobra atmosfera

Dla Kamilli Baar-Kochańskiej i Przemysława Sadowskiego jest to już drugie spotkanie  na planie. Grali bowiem razem w innym serialu Polsatu, czyli "Na krawędzi 2". Odtwórczyni roli Moniki wyznała również, iż bardzo ucieszyła się na wieść, że jej rywalką w "Niani..." będzie Magdalena Lamparska.

Aktorki poznały się w Teatrze Narodowym w 2010 r., gdy serialowa Dana gościnnie grała Alinę w "Balladynie" i zrobiła wtedy na Kamilli bardzo pozytywne wrażenie. Dorota Chotecka, która w "Niani w wielkim mieście" wciela się w mamę głównej bohaterki, powiedziała, że bardzo cieszy się z tego, iż wreszcie nie dostała roli opiekunki lub jej przyjaciółki, tylko właśnie matki, kobiety, która mogłaby być jej rówieśniczką.

Z kolei Dagmara Bąk, serialowy czarny charakter, ze śmiechem opisywała, jakim wyzwaniem było dla niej nakłonienie najmłodszych aktorów, by udawały, że są smutne czy przestraszone. Udało jej się bowiem nawiązać z nimi bardzo dobry kontakt, przez co cały czas były rozbawione.

Aktualny temat

Agnieszka Krakowiak-Kondracka, scenarzystka serialu, zdradziła nam, że obmyślając fabułę, sięgała do własnych doświadczeń, ponieważ sama niejednokrotnie musiała korzystać z pomocy niań. Poza tym, temat opiekunek do dzieci przewijał się często podczas jej rozmów ze znajomymi.

- Każdy odcinek jest opowieścią o innej rodzinie, o innych dzieciach, o innej sytuacji życiowej rodziców. Czasami biednych, niekiedy bogatych, niektórzy z nich mają kłopoty wydumane, a inni prawdziwe, z których sobie nie zdają sprawy - tłumaczyła scenarzystka.

- Miałam ambicję, żeby fabuła każdego odcinka miała jakiś morał, zamykała pewien problem. Przy okazji opowiadania historii, wesołych i smutnych, chciałam przemycić coś, co pozwoli widzom na spojrzenie na swój problem z innej strony. Starałam się, by na ogół odcinki kończyły się optymistycznie, ale czasami wydawało mi się, że potrzebne jest potrząśnięcie widzem. Wszystkie te sytuacje będziemy oglądali z perspektywy Dany, która będzie pracowała jako niania do wynajęcia na godziny. Jej podopieczni będą w bardzo różnym wieku - od rocznych maluchów po zbuntowanych nastolatków.

Agnieszka Krakowiak-Kondracka zaznaczyła, że w serialu ważną rolę odegra wątek trójkąta miłosnego między Daną, Jackiem a Moniką. Sytuację skomplikują jeszcze Mariusz, ekschłopak Mazurkówny oraz Kuba, który będzie rywalizował z Jackiem o uczucie swojej szefowej.

akw

Świat Seriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje