"Kennedy": Powstaje serial o najmłodszym prezydencie w historii USA

W przyszłym roku przypadnie 60. rocznica zamachu na 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna F. Kennedy’ego. Z tej okazji 22-letni reżyser i kompozytor Ashton Gleckman wraz z firmą produkcyjną RadicalMedia postanowili zrealizować serial dokumentalny poświęconym życiu tego polityka. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, gdzie będzie można zobaczyć tę produkcję.

Jak informuje portal "Deadline", serial "Kennedy" opowie o młodości późniejszego prezydenta, jego służbie w wojski, karierze politycznej i wreszcie prezydenturze. W filmie znajdą się nigdy wcześniej nie udostępniane archiwalne materiały filmowe, zdjęcia oraz nagrania audio.

"Kennedy": Pokaże nowe fakty o najmłodszym prezydencie?

Ashtonowi Gleckmanowi, który jest reżyserem, scenarzystą, montażystą i producentem serialu "Kennedy", udało się otrzymać bezprecedensowy dostęp do Prezydenckiej Biblioteki Johna F. Kennedy’ego, dzięki któremu był w stanie w sposób jak najbardziej szczegółowy opowiedzieć o karierze polityka, który był najmłodszym prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych. Na potrzeby swojego serialu Gleckman przeprowadził też około stu wywiadów.

Reklama

"Ashton jest prawdziwie niesamowitym talentem i jesteśmy szczęśliwi, że wybrał właśnie nas jako partnerów w procesie tworzenia tego ważnego serialu. Naszym wspólnym celem jest teraz znalezienie dla niego właściwego miejsca, gdzie będzie mogło go zobaczyć jak najwięcej widzów. Chcemy, aby poznali oni podstawowe wartości, jakimi kierował się Kennedy. Jego styl przywództwa i zamiłowanie do obywatelskiego obowiązku. To ważne zwłaszcza dla nowego pokolenia, któremu brakuje wzorców w dzisiejszej przestrzeni politycznej" - mówi Jon Kamen z RadicalMedia. Firmy, które pracuje też obecnie nad serialami poświęconymi Abrahamowi Lincolnowi oraz Theodore’owi Rooseveltovi.

"Produkcje RadicalMedia kształtowały styl mojej reżyserii na początku kariery. Od pierwszego spotkania z szefostwem firmy wiedziałem, że są to producenci, którzy nie tylko zadbają o stworzenie możliwie najlepszej produkcji, ale przede wszystkim głęboko dbają o historie, które chcą opowiedzieć i ludzi, którzy je opowiadają" - chwali współpracę Gleckman. 

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: John F. Kennedy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy