Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,4
Dobry
Ocen: 472
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Crown": Szósty sezon wstrząśnie widzami. Skupi się na księżnej Dianie

16 listopada na serwery Netflixa trafi pierwsza część szóstego sezonu "The Crown". Długo wyczekiwany finał opowieści z pewnością wywoła w widzach wiele emocji. Reżyser serialu, Christian Schwochow, wyznał, że pierwsze odcinki skupia się na ostatnich tygodniach życia księżnej Diany.

Tragiczna śmierć "królowej ludzkich serc" w 1997 roku wstrząsnęła milionami na całym świecie. Odcisnęła wielkie piętno na życiu całej brytyjskiej rodziny królewskiej, co odczuwane jest do dzisiaj. Ostatnie tygodnie życia zostaną pokazane w finałowym sezonie "The Crown". Serial od początku wzbudzał duże kontrowersje, a część krytyków zarzucało twórcom produkcji żerowanie na życiu Windsorów. 

"The Crown": Elizabeth Debicki o scenach przed śmiercią księżnej Diany

Szósty sezon został podzielony na dwie części. Pierwsze odcinki skupia się na związku Diany z Dodim Fayedem, który zakończył tragiczny wypadek. Im bliżej premiery finału produkcji, tym większe obawy części fanów odnośnie do tego, jak przedstawione zostaną ostatnie chwile życia uwielbianej księżnej. 

Reklama

Wiadomo już, że w nowych odcinkach widzowie zobaczą wydarzenia przed i po śmierci księżnej Diany. Chociaż sam moment wypadku nie zostanie pokazany w serialu, w pierwszych odcinkach zostanie ukazana uwaga mediów, z którą musiała się mierzyć księżna. Odtwórczyni Diany, Elizabeth Debicki, nazwała te sceny "emocjonującymi", ale też trudnymi do odtworzenia.

Aktorka opisała doświadczenie osaczenia przez ludzi mediów i paparazzi jako "kompletnie nie do zniesienia", wywołujące natychmiastową chęć ucieczki. Według niej nikt nie powinien nigdy doświadczyć codziennego funkcjonowania "z tym rojem wokół ciebie". 

"The Crown": "Jeden wielki film o ostatnich tygodniach życia Diany"

Reżyser części odcinków, Christian Schwochow, w jednym z wywiadów zapowiedział, że pierwsza część finału będzie jak "jeden wielki film o ostatnich tygodniach życia Diany". Opowiedział również czego dokładnie można spodziewać się w finałowych epizodach "The Crown". W pierwszym odcinku (tyt. "Persona Non Grata") Diana wraz z synami uda się na pamiętne wakacje do Saint-Tropez. W drugim ("Two Photographs") fotografowie uwiecznią intymne Diany i Dodiego, co wywoła skandal w mediach.

"W trzecim odcinku jadą razem do Paryża i tam zaczyna się wielki pościg paparazzich za Dodim i Dianą. I wszyscy wiemy, jak to się kończy w tunelu Pont de l'Alma, gdzie mają tragiczny wypadek samochodowy" - powiedział Schwochow. Ostatni odcinek ("Aftermath") pierwszej części pokaże następstwa tragicznego wypadku. 

"To opowieść o żałobie, o świecie we łzach i o dwóch mężczyznach, księciu Karolu i Mohamedzie Al-Fayedzie, próbujących uporać się ze swoim smutkiem, a także o królowej, która musi zająć stanowisko — czy okazać jakiekolwiek emocje, jechać do Londynu i okazać smutek czy nie" - opisał reżyser.

Christian Schwochow przyznał również, że nakręcenie finałowych odcinków wiele wywołało wiele emocji również wśród członków ekipy filmowej. Sam płakał podczas montowania część scen. "Nawet nie wiem, ile razy płakałem za monitorami, ponieważ odtwarzanie tych chwil było niezwykle intensywne. Nie tylko po to, żeby je odtworzyć, ale stworzyć naszą prawdę, która, miejmy nadzieję, będzie tak prawdziwa, jak to tylko możliwe w fikcji" - przyznał. 

"The Crown": Scena śmierci księżnej Diany nakręcona z "ogromnym wyczuciem"

Szósty sezon "The Crown": Kiedy premiera?

Pierwsza część szóstego sezonu "The Crown" pojawi się na platformie streamingowej Netflix 16 listopada 2023 roku. Jego druga część zadebiutuje cztery tygodnie później. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: The Crown | księżna Diana
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy