Reklama

​"Sexify": Kim jest Maria Sobocińska, gwiazda hitu Netflixa?

Od niedawna na Netflixie można oglądać kolejną polską produkcję. Trzonem serialu są trzy młode aktorki. Producenci postawili na nowe twarze, jednak nazwisko jednej z nich może wydać się widzom znajome. Kim jest Maria Sobocińska, jedna z gwiazd "Sexify"?

"Sexify" w ostatnich dniach króluje na Netflixie. Serial znajduje się na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych produkcji (wyprzedza m.in. hiszpańską adaptację powieści "Niewinny" Harlana Cobena pod tym samym tytułem oraz znakomity "Cień i kość"). Polska opowieść o seksie, przyjaźni  i młodym pokoleniu zyskała jednak nie tylko sympatię polskich widzów. "Sexify" znalazł się również w top 5 najpopularniejszych netflixowych tytułów we Włoszech, w Czechach, Dominikanie, Indiach, Libanie, Paragwaju, Jordanii.

W serialu Sexify Natalia, Paulina i Monika tworzą aplikację, która ma pomóc im wygrać międzyuczelniany konkurs i być odpowiedzią na potrzeby ich rówieśników. Praca nad projektem pomaga im odkryć siebie i swoją siłę - dziewczyny stają się pewne siebie i niezależne. W rolę ekranowej Pauliny wcieliła się Maria Sobocińska. Nie wszyscy wiedzą, że młoda aktorka jest niemal skazana na karierę w świecie filmu. Pochodzi bowiem z artystycznej rodziny. Jest córką aktorki Hanny Mikuć oraz nieżyjącego już operatora filmowego Piotra Sobocińskiego (za zdjęcia do filmu "Trzy kolory. Czerwony" uzyskał nominację do Oscara), wnuczką legendarnego Witolda Sobocińskiego oraz aktorów Wandy Chwiałkowskiej i Bohdana Mikucia. 

Reklama

"Przez całe życie mówiłam, że będę robiła co innego niż moja rodzina, że się wyłamię, że będę zbuntowana. Chciałam mieć poważny zawód, na przykład, że będę ratować ludziom życie, ale nie wyszło"- mówiła w rozmowie "Dzień Dobry TVN".  Maria zdecydowała się jednak pójść w ślady matki, za to ścieżkę ojca wybrali bracia 27-latki.

O urodzonej w 1994 roku aktorce zrobiło się głośno już rok temu za sprawą filmu "Pan T.". Za rolę maturzystki Dagny została nominowana do Orłów 2020 w kategorii najlepsza główna rola kobieca. Maria Sobocińska jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Na ekranie zadebiutowała w 2016 roku filmem "Wołyń". Od tamtej pory regularnie pojawia się na ekranie. Jednak dopiero udział w kontrowersyjnym serialu Netflixa zapewnił jej rozpoznawalność. 

"Paulina to dziewczyna z małego miasta. Zamknięta w schemacie, w który została wrzucona przez rodzinę i kościół. Z czasem Paulina zaczyna odkrywać swoją kobiecość i prawdziwe potrzeby" - tak o swojej roli w "Sexify" mówiła w rozmowie z dziennikarką Świata Seriali. Z koleżankami z planu (Aleksandra Skraba i Sandra Drzymalska) idealnie się dopełniają nie tylko na ekranie. Wbrew pozorom "Sexify" jest przede wszystkim opowieścią o damskiej przyjaźni. 

"To jest świetne w tej historii, że każda z tych bohaterek ma jakąś siłę i nawzajem się napędzają. Prawdopodobnie, gdyby były oddzielnie, to nigdy nie doszłyby do tego, co mogą zrealizować razem" - przyznała Sobocińska. Kariera młodej aktorki dopiero nabiera rozpędu. Popularność, którą przyniósł jej udział w produkcji Netflixa, z pewnością jej nie zaszkodzi. O prywatnym życiu aktorki nie wiadomo jednak za wiele. Chociaż jest aktywną użytkowniczką Instagrama, to publikuje na nim jedynie reportażowe zdjęcia z podróży. 

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje