Netflix: Seriale
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 595
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Serial TVP trafił na Netflix i jest wielkim hitem. W obsadzie plejada gwiazd

"Krucjata" to kolejny serial TVP po "Erynie" czy "Archiwiście", który trafił na Netflix i... zachwycił widzów. Produkcja znalazła się w trójce najchętniej oglądanych tytułów ostatnich dni. O czym opowiada serial z Julianem Świeżewskim w roli głównej? Zdradzamy poniżej.

Serial "Krucjata" zadebiutował w 2022 roku w TVP VOD, był emitowany także na antenie TVP1. Niemal dwa lata po premierze trafił na Netflixa, gdzie bije rekordy popularności. Znalazł się w zestawieniu TOP 10 najchętniej oglądanych seriali ostatnich dni, zajmując trzecie miejsce za hiszpańskim kryminałem o tytule "Sprawa Asunty" oraz oglądanym na potęgę "Reniferkiem".

"Krucjata": O czym jest serial?

"Krucjata" to klasyczny serial kryminalny, opowiadający o życiu i pracy komisarza Jana Góry (pseudonim Mandżaro) oraz innych funkcjonariuszy wydziału zabójstw i terroru kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Trzymająca w napięciu akcja rozgrywa się wokół serii zabójstw i porwań ludzi z pierwszych stron gazet: wpływowej dziennikarki telewizyjnej, jurora w talent show, bankiera, posłanki.

Reklama

Każdy z 13 odcinków przedstawia osobną zagadkę kryminalną i jej zaskakujące rozwiązanie. Szybko jednak okazuje się, że wszystkie tragiczne zdarzenia układają się w znacznie większą i bardziej skomplikowaną całość.

W serialu wystąpili m.in.: Vanessa Aleksander, Julian Świeżewski, Masza Wągrocka, Michał Czernecki, Michał Kaleta, Paweł Deląg, Piotr Cyrwus, Rafał Maćkowiak i Tomasz Schuchardt.

Zarówno na TVP VOD, jak i na Netflixie dostępne są wszystkie odcinki serialu.

Czytaj więcej: Historia, która wydarzyła się naprawdę. Ale nie brakuje w nim fikcji. Fakty i mity "Reniferka"

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale | Krucjata
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy