Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 440
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Serial "Ripley" przejęty przez Netfliksa. Kto w głównej roli?

Mijają ponad trzy lata odkąd stacja Showtime ogłosiła stworzenie serialu zatytułowanego "Ripley". Jak się teraz okazuje, prawa do jego emisji zostały przejęte przez platformę streamingową Netflix. I to właśnie tutaj pojawi się ekranizacja powieści Patricii Highsmith zatytułowanej "Utalentowany pan Ripley".

Na wieść o przeniesieniu serialu "Ripley" na platformę streamingową Netflix zabiły mocniej serca fanów popularnej serii filmowej "Obcy". To właśnie jej bohaterką jest grana przez Sigourney Weaver porucznik Ellen Ripley, a prace nad serialami z tego uniwersum aktualnie trwają. Po bliższym przyjrzeniu się tej informacji okazało się jednak, że chodzi o inną postać o tym samym nazwisku. Toma Ripleya, w którego rolę wcielał się już wcześniej Matt Damon w filmie "Utalentowany pan Ripley" z 1999 roku.

Reklama

Tym razem w Toma Ripleya wcieli się znany z serialu "Sherlock" Andrew Scott. Pierwotnie serial z jego udziałem miała pokazać stacja Showtime, ale ostatnie zmiany na rynku sprawiły, że znalazł on nowe miejsce swojej emisji. Będzie to platforma Netflix, a obecnie trwa finalizowanie transakcji, która póki co nie została oficjalnie potwierdzona. O zmianie nadawcy serialu "Ripley" poinformował portal "The Hollywood Reporter". Zdaniem źródeł, na jakie się powołuje, powodem zmiany jest fuzja Showtime z platformą Paramount+ i zmiana głównych planów stacji, wśród których na czele jest zbudowanie uniwersum związanego z serialami "Dexter" oraz "Billions".

"Ripley": Co wiemy o serialu?

Serial "Ripley" został zamówiony w 2019 roku. Ośmioodcinkowy serial napisał i wyreżyserował Steven Zaillian ("Lista Schindlera"). Powstał on na motywach powieści "Utalentowany pan Ripley". Bohaterem jest tytułowy nowojorski kombinator, który na początku lat 60. ubiegłego wieku zostaje wynajęty przez bogacza, by udać się do Włoch i sprowadzić stamtąd jego rozrywkowego syna Dickiego (Johnny Flynn). Na miejscu okazuje się, że Tomowi taki styl życia się podoba i aby móc prowadzić podobny, będzie zmuszony do oszustwa i morderstwa.

Obok Scotta i Flynna, w serialu "Ripley" wystąpiła też Dakota Fanning ("Pewnego razu... w Hollywood"), która wcieli się w Marge Sherwood. W filmie z 1999 roku obok Damona wystąpili Jude Law i Gwyneth Paltrow. Serial został już nakręcony i jest w fazie postprodukcji. Nie jest to pierwsza produkcja Showtime, która znalazła nowe miejsce na swoją premierę. Stacja Starz pokaże też serial "Three Women" z Shailene Woodley ("Gwiazd naszych wina") w roli głównej.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama