Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 440
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Serial "One Piece" pobił rekord Netfliksa. Imponujący wynik

Nowy serial Netfliksa - "One Piece" - okazał się najchętniej oglądaną telewizyjną produkcją platformy aż w 84 krajach na świecie, bijąc dotychczasowy rekord, należący do "Wednesday" i czwartego sezonu "Stranger Things", które okazały się numerem jeden w 83 krajach.

Serial "One Piece" zadebiutował w ofercie Netfliksa 31 sierpnia, z miejsca stając się hitem platformy. Kilka dni po premierze produkcja znalazła się na szczycie zestawienia najpopularniejszych seriali streamingowego giganta aż w 84 krajach na całym świecie.

Dotychczasowy rekord należał do serialu "Wednesday" i czwartego sezonu "Stranger Things", które okazały się najchętniej oglądanymi produkcjami Netfliksa w 83 krajach.

Reklama

Przy okazji poinformowano, że produkcja jednego odcinka "One Piece" kosztowała aż 17 milionów dolarów. Dla porównania budżet hitu HBO - serialu "Gry o tron" - oscylował w okolicach 14 milionów dolarów za odcinek.

"One Piece": Ekranizacja popularnej serii mang

Serial Netfliksa "One Piece" oparty jest na popularnej serii mang oraz anime autorstwa Eiichiro Ody, który pełnił będzie obowiązki producenta wykonawczego.

Pierwszy rozdział mangi pojawił się w grudniu 1997 roku, od tamtej pory systematycznie zjednując sobie rzeszę wiernych fanów na całym świecie. W ubiegłym roku tytuł pobił rekord Guinnessa i z wynikiem 510 mln egzemplarzy stał się najczęściej drukowanym i sprzedawanym mangowym tytułem na świecie.

"Gdy 26 lat temu zaczynałem tworzyć 'One Piece', nie było szans na aktorską adaptację mangi takiej, jak ta. Jednak w pewnym momencie technologie, które pozwalały generować obraz komputerowo i te odpowiadające za efekty specjalne zaczęły się znacząco rozwijać. Dzięki temu można było powołać do życia niemal wszystko. Gdy w końcu okazało się to możliwe postanowiłem zanurzyć się w pomyśle ekranizacji i dowiedzieć się, czy znajdziemy zaufaną ekipę, która sprosta wyzwaniu przeniesienia jej na ekran" - stwierdził Oda.

"One Piece" przedstawia przygody piratów, jakich do tej pory jeszcze nie znaliście. Załoga Słomkowego Kapelusza, na której czele stoi Monkey D. Luffy (Iñaki Godoy), wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż, aby odnaleźć tytułowy "one piece" - najwspanialszy skarb na świecie. Nie tylko przyniesie im to sławę, ale uczyni z Luffy’ego Króla Piratów. 

W podróż razem z Luffym wybiorą się Roronoa Zoro (Mackenyu Maeda), Nami (Emily Rudd), Usopp (Jacob Romero Gibson), Sanji (Taz Skylar).


 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: One piece

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy