Reklama

Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 249
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Rowan Atkinson zagra główną rolę w komediowym serialu Netfliksa

Rowan Atkinson zagra główną rolę w komediowym serialu Netfliksa "Człowiek kontra pszczoła". Premiera produkcji zaplanowana jest na 24 czerwca.

Głównym bohaterem serialu "Człowiek kontra pszczołą" jest opiekujący się luksusowym domem nieporadny Trevor (Rowan Atkinson), który próbuje pokonać sprytną pszczołę, ale jedynym efektem tej walki są coraz większe zniszczenia.

W produkcji, obok Rowana Atkinsona, zobaczymy także: Jing Lusi, Juliana Rhinda-Tutta, Grega McHugha, Indię Fowler, Claudie Blakley oraz Toma Basdena.

Za reżyserię serialu odpowiada David Kerr, twóca filmu "Johnny English: Nokaut". Twórcami "Człowieka kontra pszczoły" są Rowan Atkinson i William Davies (seria "Johnny English", Jak wytresować smoka").

Reklama

Rowan Atkinson: Zyskał popularność jako Jaś Fasola

Rowan Atkinson zyskał popularność jako fajtłapowaty Jaś Fasola - bohater sitcomu BBC, którego pierwszy odcinek wyemitowano w 1990 roku.Perypetie dorosłego mężczyzny, który zachowuje się jak kilkuletnie dziecko, zyskały rzeszę fanów na całym świecie, a serial z miejsca stał się globalnym fenomenem.  

Idąc za ciosem, w 1997 roku zrealizowano pełnometrażowy film kinowy "Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm", w którym tytułowy bohater - stróż z londyńskiego muzeum, zostaje wysłany przez swoich przełożonych do USA. Tam zostaje przypadkowo wzięty za rzeczoznawcę i trafia do galerii sztuki... W 2007 roku fani Atkinsona ponownie mogliśmy zobaczyć w tej roli w kolejnym filmie kinowym "Wakacje Jasia Fasoli".

Podczas promocji tego filmu aktor wyznał, że jest to najprawdopodobniej jego pożegnanie z Jasiem Fasolą. "Im jestem starszy, tym mniej czuję, że się nadają na granie Jasia Fasoli. Nie chce mówić nigdy, ale mam przeczucie, że nie będę już go grał" - powiedział w jednym z wywiadów.

Ostatecznie w maju 2011 roku Rowan Atkinson ogłosił koniec filmów o Jasiu Fasoli. "Nie chcę grać go ani w telewizji, ani w kinie" - wyjaśnił aktor w wywiadzie dla włoskiego pisma "Gente". "To postać bardzo fizyczna i męcząca. Na szczęście w Anglii, w przeciwieństwie do zagranicy, znany jestem także z innych ról".

Od 1995 roku Rowan Atkinson pojawia się przede wszystkim w filmach kinowych. Oprócz filmowych wersji "Jasia Fasoli" można było oglądać go m.in. w filmach "Cztery wesela i pogrzeb", "Wyścig szczurów", "To właśnie miłość" oraz w dwóch filmach, których bohaterem był tytułowy Johnny English. Postać ta jest parodią Jamesa Bonda. Obie części stały się hitami.

Dzieciom najbardziej utkwił w pamięci jego głos, którego artysta użyczył przemądrzałemu dzioborożowi Zazu w oryginalnej wersji językowej legendarnej produkcji "Król Lew".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL