Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 411
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Producenci serialu "Narcos" spotkają się w sądzie. Gra toczy się o miliony

Bohaterowie serialu "Narcos" toczyli ze sobą bezwzględną walkę o wpływy i pieniądze. Teraz taki bój, tyle że na sali sądowej, stoczą twórcy tego hitu Netfliksa. Jeden z producentów tego serialu, José Padilha, pozwał właśnie drugiego producenta, Erica Newmana, zarzucając mu złamanie umowy o równym podziale zysków. Domaga się on od dawnego kolegi po fachu zwrócenia należnych mu pieniędzy oraz karnego odszkodowania w wysokości 1 miliona dolarów.

W 2015 roku na szklanym ekranie zadebiutował serial "Narcos". Opowieść o dwóch agentach, którzy zostają wysłani do Kolumbii, by zakończyć działalność narkotykowego bosa Pablo Escobara, doczekała się trzech sezonów i wyjątkowo entuzjastycznych recenzji. Produkcja Netflixa była nominowana do Złotych Globów, nagród Emmy oraz statuetek BAFTA TV. Na fali jej popularności w 2018 roku powstał spin-off zatytułowany "Narcos: Meksyk". Traktował on o agencie DEA prowadzącym śledztwo w sprawie Féliksa Gallardo, przywódcy kartelu z Guadalajary.

Reklama

Producenci serialu "Narcos" kłócą się o pieniądze

Teraz o hicie streamingowego giganta przypomniał odbiorcom jeden z producentów - choć zapewne nie w sposób, jakiego życzyliby sobie twórcy. Jak donosi portal Variety, José Padilha pozwał właśnie drugiego producenta serii, Erica Newmana, oskarżając go o złamanie umowy o równym podziale zysków. Autor pozwu twierdzi, że Newman i należąca do niego firma zataili przed nim to, że dostali "kilka milionów dolarów przychodów związanych z 'Narcos'". Roszczenie ma na celu odzyskanie połowy sumy niezgłoszonych zysków. Ponadto Padilha domaga się od dawnego współpracownika odszkodowania w wysokości miliona dolarów.

Eric Newman współpracuje z Netflixem od wielu lat, wyprodukował m.in. "Bright" z Willem Smithem i serial "Hemlock Grove", który był drugą oryginalną produkcją serwisu. Obecnie realizuje dla tej platformy wysokobudżetową epopeję science-fiction "Rebel Moon", którą reżyseruje Zack Snyder. Padilhę, pochodzącego z Brazylii reżysera, scenarzystę i producenta, Newman poznał w 2013 roku. To wówczas podpisali umowę na wspólny projekt zatytułowany "Narcos".

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy