Netflix: Seriale
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 601
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Polska reżyserka za kamerą miniserialu Netfliksa. To był jej "najbardziej nietypowy projekt"

11 kwietnia 2024 roku w ofercie platformy streamingowej Netflix pojawił się miniserial "Reniferek". Opowiada on o brytyjskim komiku Donnym i relacji, która łączy go z jego stalkerką. Cztery odcinki produkcji wyreżyserowała Polka Weronika Tofilska.

"Reniferek" to przezwisko, które Donny (Richard Gadd), początkujący komik, otrzymuje od Marthy (Jessica Gunning), bywalczyni baru, w którym dorabia. Wkrótce okazuje się, że kobieta nie tylko uważnie śledzi jego karierę, ale też ma na jego punkcie niezdrową obsesję. 

Gadd oparł fabułę "Reniferka" na własnych doświadczeniach. Początkowo posłużyły mu one za podstawę monodramu, za który zebrał szereg nagród. Komik przeplatał traumatyczną historię z czarnym humorem.

"Reniferek": Polka za kamerą miniserialu Netfliksa

Za kamerą czterech odcinków serialu stanęła polska reżyserka Weronika Tofilska. Nie jest to dla niej pierwsza zagraniczna produkcja. Wcześniej wyreżyserowała między innymi odcinki "Mrocznych materii", "Hanny" i "Ferajny z Baker Street". Byłą także współscenarzystką "Love Lies Bleeding", jednego z przebojów tegorocznego MFF w Berlinie, w którym główną rolę zagrała Kristen Stewart

Reklama

"To był jeden z najciekawszych i najbardziej nietypowych projektów, jakiego mogłam się podjąć jako reżyserka. Nasza współpraca z Richardem była bardzo bliska i intensywna, ponieważ zależało nam, aby uczynić zadość jego historii" - mówiła Tofilska w rozmowie z Julią Właszczuk dla "Vogue Polska". 

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama