Netflix: Seriale
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 601
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Pokochała go międzynarodowa publiczność. Niewielu wiedziało, że przeszedł trudne chwile

Alvaro Morte zdobył międzynarodową sławę dzięki występowi w globalnym hiszpańskim hicie. Chodzi tutaj oczywiście o serial "Dom z papieru". Czego nie wiemy o popularnym aktorze?

Alvaro Morte: Kariera hiszpańskiego aktora

Alvaro Morte, czyli serialowy Profesor (Sergio Marquina), urodził się w Kadyksie w 1975 roku, mieście położonym w południowej Hiszpanii. Co ciekawe, w odróżnieniu od wielu aktorów, którzy o występach na scenie czy przed kamerą marzyli od dzieciństwa, Alvaro Morte zdecydował się na studiowanie inżynierii komunikacyjnej.

O aktorstwie zaczął myśleć na poważnie po... wizycie w teatrze. Zainspirowany występem postanowił zaryzykować i rzucił wyuczony zawód. Rozpoczął naukę w szkole teatralnej w Kordobie (którą ukończył w 2001 roku), a potem zaczął brać udział w castingach. Jego debiutem był serial "Hospital Central". Sławę zyskał dzięki serialowi "Dom z papieru", który nadal bije rekordy popularności. Z twórcą produkcji, Aleksem Piną, współpracował jeszcze przy okazji produkcji "Przystań".

Reklama

Alvaro Morte: Najnowszy film z jego udziałem już w kinach

Po sukcesie "Domu z papieru", który stał się światowym fenomenem (choć do tej pory trwają dyskusje na temat finałowych odcinków i ich jakości) zagrał w dziewięciu odcinkach amerykańskiego widowiska "Koło czasu". Wcielił się w postać Logaina Ablara. Jego najnowszym projektem jest film "Niepokalana" - od 26 kwietnia można oglądać go na ekranach kin.

Alvaro Morte: Przeszedł trudne chwile

Prywatnie Alvaro Morte jest szczęśliwym mężem i ojcem, a w wolnych chwilach... naprawia zegarki. Niewiele osób wie, że serialowy Profesor walczył z chorobą - lekarze zdiagnozowali nowotwór w jego lewym udzie w 2011 roku. W wywiadzie na łamach The Observer swego czasu wyjawił, że był pewien, iż straci nogę. Myślał także, że zostało mu niewiele życia.

To doświadczenie sprawiło, że zmienił swoje podejście.

"Przewartościowałem wszystko" - mówił.

W trakcie leczenia Morte musiał na jakiś czas zrezygnować z kariery. Na szczęście udało mu się pokonać chorobę, przy wsparciu bliskich i żony.

Zobacz też: Przepracowała się? Zdjęcia do dwóch seriali naraz przyprawiły ją o załamanie nerwowe

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale | Dom z papieru
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy