Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,4
Dobry
Ocen: 358
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Netflix udostępnia bajki i filmy z ukraińskim dubbingiem!

Od kilku dni cały świat żyje tym, co dzieje się w Ukrainie. Wielu ludzi zdecydowało się aktywnie wspomóc, cierpiących na wojnie Ukraińców. Nasi wschodni sąsiedzi masowo uciekają z terenów objętych działaniami wojennymi, a schronienie znajdują głównie w Polsce. Oprócz gościny i najpotrzebniejszych do przetrwania rzeczy dostają również wsparcie w nieco innym wymiarze. Okazuje się, że Netflix w Polsce postanowił zadbać o rozrywkę najmłodszych obywateli Ukrainy, udostępniając bajki i filmy z ukraińskim dubbingiem. Internauci są zgodni: "To piękny gest".

Niezwykły gest Netfliksa

Każdego dnia od wybuchu wojny przez polsko-ukraińską granicę przedostaje się tysiące ludzi. Są to głównie kobiety i dzieci, które wobec działań wojennych są najbardziej bezbronne. Szacuje się, że do Polski dostało się już ponad 400 tysięcy uchodźców.

Aby pomóc uchodźcom w całym kraju organizuje się zbiórki żywności, odzieży i innych najpotrzebniejszych rzeczy. Wielu ludzi zdecydowało się również przyjąć pod swój dach całe rodziny, potrzebujące schronienia i pomocy.

W pomoc uchodźcom włączył się również Netflix. Platforma zdecydowała się bowiem udostępnić w Polsce bajki i filmy z ukraińskim dubbingiem. W mediach społecznościowych udostępniono listę produkcji, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym obywatelom Ukrainy.

Reklama

Pod postem na Instagramie zaroiło się od komentarzy, zachwyconych gestem platformy, fanów. Internauci uznali, że jest to wspaniała inicjatywa.

Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy platforma otwarcie pomaga Ukraińcom, jednocześnie potępiając zachowanie Rosjan. Przedwczoraj firma ogłosiła, że nie będzie emitować kanałów rosyjskiej telewizji, a tym samym nie stanie się tubą propagandową Kremla. O szczegółach sprawy pisaliśmy tutaj.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama