Netflix: Seriale
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 613
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Netflix szykuje kryminalną perełkę! Młoda piękność w głównej roli

Netflix, jeden z największych gigantów streamingowych, idzie za trendem historii kryminalnych. Właśnie ogłosił swoją najnowszą produkcję - serial oparty na podstawie jednej z powieści Agathy Christie. W obsadzie Mia McKenna-Bruce, Helena Bohnam Carter oraz Martin Freeman.

W ostatnich latach znacząco wzrosła popularność ekranizacji o tematyce kryminalnej. Widzowie pokochali zagadkowe historie z detektywami w rolach głównych. Sukces odniosły m.in. przygody Benoita Blanca (Daniel Craig) wyreżyserowane przez Riana Johnsona. Potwierdza to fakt, że już za niedługo doczekamy się kontynuacji filmów “Knives Out" oraz “Glass Onion". 

Na fali popularności znalazły się również adaptacje książek wybitnej brytyjskiej autorki Agathy Christie. Widzowie pokochali produkcje opowiedziane przez Kennetha Branagha z gwiazdorskimi obsadami: “Morderstwo w Orient Expressie" (2017), “Śmierć na Nilu" (2022) oraz “Duchy w Wenecji" (2023). Każdy film traktował o potyczkach w pracy błyskotliwego belgijskiego detektywa - Herculesa Poirot. 

Reklama

Netflix ekranizuje powieść Christie

W poniedziałek 10 czerwca na Netflixie pojawił się artykuł z zapowiedzią nowej produkcji serialowej, której bazą ma być kolejna powieść Christie, w Polsce znana jako “Tajemnica Siedmiu Zegarów". 

“Rezolutna Bundle próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa. Zegary pozostawione na kominku w pokoju ofiary miały być żartem, a stają się mrocznym symbolem" - tak krótko charakteryzuje fabułę portal lubimyczytac.pl. 

Historia ma miejsce w Anglii w 1925 roku. W roli nieugiętej Lady Eileen “Bundle" Brent zobaczymy Mię McKennę-Bruce, młodą Brytyjkę, która w lutym tego roku otrzymała nagrodę BAFTA dla Wschodzącej Gwiazdy. Aktorkę możemy kojarzyć z takich produkcji jak “How To Have Sex" (2023) czy “Get Even" (2020).  

To nie koniec dobrych wieści o obsadzie. U boku Mii zagrają szeroko rozpoznawalni przedstawiciele brytyjskiego kina. W netflixowym serialu zaprezentują się Helena Bonham Carter (“Harry Potter", “Sweeney Todd") jako Lady Caterham oraz Martin Freeman (“Sherlock", “Hobbit") jako Battle. 

W serialu Netflixa zagrają McKenna-Bruce, Bonham Carter oraz Freeman

Za scenariusz odpowiedzialny jest Chris Chibnall, wcześniej pracował m.in. przy serialu "Doctor Who", a za kamerę - Chris Sweeney . W pionie produkcyjnym znajdziemy Suzanne Mackie z zespołu "The Crown" oraz prawnuka Agathy Christie - Jamesa Pricharda. 

"Bundle Brent to jedna z wielu interesujących, pełnych humoru, bystrych, młodych kobiet mojej prababci. Widzenie jej ożywionej słowami Chrisa Chibnalla oraz tej produkcji wspólnie z Orchid Pictures i Netfliksem to spełnienie marzeń. Myślę, że widzowie pokochają świat, który stworzyliśmy i będą mieli nadzieję na więcej." - czytamy słowa Pricharda w artykule Netflixa. 

Zdjęcia do serialu kryminalnego ruszą latem 2024. Data premiery nie została jeszcze ustalona. 

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama