Netflix: Seriale
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 548
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Morderczynie": Polski hit Viaplay z premierą na Netflix. Zebrał świetne recenzje

Czekaliście na nowy serial kryminalny, którego seans umili wam jesienno-zimowe wieczory? Oryginalny serial Viaplay "Morderczynie" inspirowany powieścią Katarzyny Bondy po miesiącu trafił na platformę Netflix. W obsadzie m.in. Izabella Kuna, Maja Pankiewicz, Eliza Rycembel i Tomasz Schuchardt.

"Morderczynie": O czym opowiada serial?

Scenariusz serialu "Morderczynie", inspirowany książką non-fiction Katarzyny Bondy, początkowo skupia się na tajemniczym zaginięciu wysokiego rangą oficera policji. Zagadkową sprawę zniknięcia stara się rozwikłać jego córka, ambitna dzielnicowa. Kto stoi za zaginięciem policjanta? Gdzie kobietę doprowadzi śledztwo? Kim są tytułowe "Morderczynie"? Serial fabularny Viaplay od środka przedstawia świat korupcji, przemocy, skomplikowanych intryg i zbrodni.

Zobacz też: "Morderczynie": Polskie noir w dobrym stylu [recenzja]

Reklama

"Morderczynie": Maja Pankiewicz w roli głównej

Rola w serialu "Morderczynie" będzie dla Mai Pankiewicz największym z dotychczasowych zawodowych wyzwań. Aktorkę mogliśmy dotąd oglądać m.in. w serialach "Chyłka. Oskarżenie", czy "Warszawianka". Nigdy dotąd nie zagrała jednak głównej roli. W rozmowie z Interią opowiedziała o swoich wrażeniach z pracy na planie produkcji i brzemieniu związanym z kreowaniem protagonistki.

"Czuję na sobie ciężar odpowiedzialności. To jest prawie 50 dni zdjęciowych (...). Dużo do roboty - to jest bardzo wymagająca postać, ale to jest najpiękniejsza przygoda mojego życia" - zapewniała w rozmowie z Aleksandrą Kalitą. 

"Karolina Keller jest policjantką, która zaczyna od bycia dzielnicową i bardzo szybko awansuje do wydziału kryminalnego. Jest zdeterminowana, silna, bardzo dzielna i nieugięta. Od takiej Karoliny zaczynamy. Ale przez 6 odcinków przechodzi przemianę, bo jest to nie tylko podróż zewnętrza bohaterki przez bardzo trudne okoliczności, jest to przede wszystkim jej podróż w głąb siebie." - opowiadała o swojej bohaterce w wywiadzie dla Interii.

Zobacz też:

"Morderczynie": Maja Pankiewicz w roli głównej. Ambitna dzielnicowa na tropie zła

"Morderczynie": Eliza Rycembel w nowym serialu. Została okrzyknięta "nadzieją polskiego kina"

Jestem legendą 2 powstaje. Widzieliście alternatywne zakończenie jedynki?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale | Viaplay: Seriale | Morderczynie | Izabela Kuna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy