Reklama

"Mindhunter": Jest nadzieja, że powstanie sezon trzeci! Potrzebna pomoc famów

Temat kontynuacji serialu Netfliksa „Mindhunter” powraca co jakiś czas. Po tym, jak powstały dwa sezony tej sygnowanej nazwiskiem Davida Finchera produkcji poświęconej seryjnym mordercom, podjęto decyzję o wstrzymaniu prac nad ciągiem dalszym. I choć sam Fincher mówił niedawno, że temat trzeciego sezonu serialu „Mindhunter” jest „martwy”, inny twórca serialu, reżyser Asif Kapadia („Amy”) uważa, że nie wszystko stracone. I teraz nawołuje fanów, by pomogli w powstaniu ciągu dalszego.

"Mindhunter": O czym opowiada serial?

Oparty na faktach serial kryminalny "Mindhunter" opowiada o początkach profilowania psychologicznego i pionierskiej pracy agentów FBI nad udoskonaleniem tej metody wykrywania m.in. seryjnych morderców. Wśród serialowych postaci przewijają się prawdziwi seryjni mordercy, z którymi rozmowy pomogły na wprowadzenie rewolucyjnych zmian w pracy śledczej. To m.in. Charles Manson czy Edmund Kemper.

Choć "Mindhunter" cieszył się uznaniem widzów i krytyków, nie zdołał osiągnąć satysfakcjonującej szefów Netfliksa oglądalności. Argumentem przeciwko kontynuacji były wysokie koszt tej dbającej o detale produkcji, a także czas, jaki na realizację musieli poświęcić twórcy. Serial odciągał Davida Finchera od innych projektów, w efekcie nikt specjalnie nie walczył o to, by serialowa historia była kontynuowana. Aktorzy i ekipa zostali zwolnieni z kontraktów na czas nieokreślony.

Reklama

"Mindhunter": Czy powstanie trzeci sezon?

Nadzieję fanów na kontynuację serialu "Mindhunter" rozbudziło niedawno ogłoszenie Netfliksa. Platforma streamingowa zapowiedziała niespodziankę, którą szykuje David Fincher. I choć wielu myślało, że chodzi o trzeci sezon kryminalnego serialu, w rzeczywistości tą niespodzianką okazał się serial dokumentalny "Voir" poświęcony historii kina.

I choć wszystkie znaki wskazują na to, że trzeci sezon serialu "Mindhunter" nie powstanie, niespodziewanie innym zdaniem na ten temat podzielił się Asif Kapadia, dokumentalista nagrodzony Oscarem za film "Amy", który wyreżyserował dwa odcinki pierwszego sezonu "Mindhuntera". Na jego oficjalnym koncie na Twitterze pojawiła się zachęta dla fanów, by wsparli kontynuację ich ulubionego serialu. "Widzowie na całym świecie muszą dać znać Netfliksowi, że jest prawdziwe zainteresowanie i oczekiwanie na trzeci sezon +Mindhuntera+. Jeśli zrobicie wystarczająco duży hałas, jest nadzieja na to, że naprawdę powstanie" - stwierdził w poście Kapadia.

Podczas gdy fani serialu liczą na to, że jego trzeci sezon powstanie, David Fincher przygotowuje się do rozpoczęcia zdjęć do swojego najnowszego filmu zatytułowanego "The Killer". Produkcja rozpocznie się w Paryżu w przyszłym miesiącu.

Zobacz więcej:

"Squid Game": Największy hit Netflixa zarobił miliony

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy