Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 409
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Lockwood i spółka": Chciwy Kanye West chciał miliona dolarów od Netfliksa

27 stycznia na platformie Netflix zadebiutuje serial "Lockwood i spółka". Reżyser Joe Cornish podczas konferencji promującej produkcję zdradził, że chciał umieścić na ścieżce dźwiękowej piosenkę "Kids See Ghosts" autorstwa Kanye Westa i Kida Cudiego. Raper za zgodę na wykorzystanie tego utworu zażądał jednak miliona dolarów. Twórcy serialu uznali tę kwotę za absurdalną i zrezygnowali z pomysłu.

Serial "Lockwood i spółka" to thriller detektywistyczny oparty na serii książek Jonathana Strouda. Opowiada o trójce nastolatków, którzy starają się odkryć, co stoi za tym, że ich okolice nagle zaczęły nawiedzać duchy.

"Lockwood i spółka" bez "Kids See Ghosts"

Reżyser tej produkcji w czasie pracy na planie często słuchał utworu "Kids See Ghosts", którego tekst pasował mu do klimatu serialu. W pewnym momencie uznał, że dobrze by było włączyć tę piosenkę do produkcji. Zgłosił się więc do rapera z prośbą o zgodę.

Reakcja Westa go zaskoczyła. "Kanye poprosił o milion dolarów, które miałyby być wypłacane każdego roku czy jakoś tak" - powiedział Joe Cornish w rozmowie z brytyjskim dziennikiem "Metro".

Reklama

Na tym negocjacje się skończyły, bo reżyser i producenci serialu "Lockwood i spółka" uznali, że kwota, jakiej zażądał, jest stanowczo zbyt wysoka. Ostatecznie Cornish może być jednak zadowolony, że do transakcji nie doszło i piosenka "Kids See Ghosts" nie trafiła na ścieżkę dźwiękową jego serialu. Dziś mogłoby to bowiem być kłopotliwe.

Po tym, jak raper wygłosił jakiś czas temu serię antysemickich tyrad i publicznie wyraził sympatię dla Hitlera, został potępiony przez wielu fanów i stracił kilka lukratywnych kontraktów. Gdyby twórcy serialu "Lockwood i spółka" użyli jego piosenki, musieliby się dziś tłumaczyć z tego, że współpracują ze skompromitowanym gwiazdorem.

Polecamy na Antyweb: The Last of Us się nie zatrzymuje. Z każdym odcinkiem przyciąga więcej widzów

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Lockwood i spółka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy