Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,4
Dobry
Ocen: 472
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Gambit królowej" zostanie przerobiony na musical. Kto napisze piosenki?

Oparty na motywach powieści Waltera Tevisa serial „Gambit królowej” z Anyą Taylor-Joy w roli głównej to jeden z największych hitów platformy streamingowej Netflix. Teraz opowieść o zdolnej szachistce z problemami doczeka się wersji musicalowej. Nie należy się jednak spodziewać, by swoje role z serialu powtórzyli w nim Taylor-Joy i Marcin Dorociński.

Jak informuje portal Deadline, projekt stworzenia musicalu na podstawie książki i serialu "Gambit królowej" ogłosiły aktorka Adrienne Warren i producentka Mara Isaacs. Szczegóły przedsięwzięcia są owiane tajemnicą. Wiadomo jednak, że autorką scenariusza musicalu będzie Eboni Booth, reżyserią zajmie się Whitney White, a piosenki skomponuje nominowana do Oscara piosenkarka i kompozytorka Mitski.

Reklama

Mitski napisze piosenki do musicalu na podstawie książki "Gambit królowej"

"Zanim pojawił się pomysł stworzenia musicalu, byłam ogromną fanką serialu 'Gambit królowej'. A jeszcze większą fanką książki, na podstawie której powstał. Byłam więc zdeterminowana, by dołączyć do tego projektu. Gdy spotkałam Eboni i Whitney, mój entuzjazm wzrósł dziesięciokrotnie. Uznałam, że muszę być częścią tego projektu. Jestem podekscytowana możliwością pracy z tymi wspaniałymi kreatywnymi kobietami. Każda z nich zbudowała do tej pory unikalny i piękny repertuar" - wyznała Mitski.

"Książka i serial 'Gambit królowej' to całkowicie oryginalna historia o tęsknocie za wspólnotą i próbach znalezienia własnej drogi w życiu bez względu na przeszkody. Cieszę się na eksplorację tego świata w towarzystwie tak niesamowitych talentów. Musicale to jedna z moich pierwszych miłości i czuję się szczęściarą mogąc podjąć wyzwanie przeniesienia na scenę inspirującej podróży Beth Harmon" - stwierdziła z kolei Eboni Booth.

INTERIA.PL/ PAP Life
Dowiedz się więcej na temat: Gambit królowej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy