Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 412
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dahmer - Potwór: historia Jeffreya Dahmera": Netflix usuwa kategorię LGBTQ

Tagi na Netfliksie pomagają widzom w odnalezieniu konkretnych produkcji związanych z daną tematyką. Dla przykładu po wpisaniu "LGBTQ" system wyszukuje takie właśnie produkcje. Do niedawna po wpisaniu tego tagu na liście propozycji pojawiał się hitowy serial tej platformy streamingowej "Dahmer - Potwór: historia Jeffreya Dahmera", opowiadający o homoseksualnym seryjnym mordercy. Po protestach członków tej społeczności Netflix usunął z tej produkcji tag LGBTQ.

Serial "Dahmer - Potwór: historia Jeffreya Dahmera" zadebiutował na Netfliksie 21 września i z miejsca stał się jednym z największych hitów tej platformy. Co najmniej przez dwa dni od premiery można go było znaleźć w kategorii LGBTQ. Jak informuje portal Variety, powołując się na swoje źródła, w piątek 23 września Netflix oficjalnie usunął jednak ten tag z opisu produkcji.

"Dahmer - Potwór: historia Jeffreya Dahmera" bez kategorii LGBTQ

Decyzja o przyporządkowaniu serialu Ryana Murphy’ego do kategorii LGBTQ wywołała falę protestów członków tej społeczności. Jak zauważa "Variety", tag ten używany jest głównie w przypadku produkcji, które stawiają członków społeczności LGBTQ w pozytywnym świetle, jak np. "Sex Education". I choć w serialu o Dahmerze też można znaleźć takie postaci, to jednak głównym bohaterem tej opowieści jest gej, który był jednym z najbardziej brutalnych seryjnych morderców w historii Stanów Zjednoczonych. "Nie jest to forma reprezentacji, której szukamy" - napisał na Tik Toku jeden z oburzonych widzów.

Reklama

Inni widzowie też zaczęli nawoływać Netflix do usunięcia tagu LGBTQ z serialu "Dahmer - Potwór: historia Jeffreya Dahmera" wskazując na to, że jest to jeden z głównych tagów, jakie widoczne są dla użytkowników aplikacji Netflix. W ten sposób, znalezienie tego konkretnego serialu nie nastręczało żadnych problemów, szczególnie że jako hit platformy znajdował się na szczycie wyszukiwania. Przy czym LGBTQ nie było jedynym tagiem przyporządkowanym serialowi. Można go jeszcze odnaleźć szukając po takich tagach jak "złowieszczy", "psychologiczny", "horror", "mroczny" i "zbrodnie z przeszłości".

Usunięcie z serialu o Dahmerze kategorii LGBTQ to jedyna póki co odpowiedź Netfliksa na krytykę pod adresem tej produkcji. Platforma nie skomentowała znacznie częściej pojawiających się zarzutów, że twórcy żerują na tragedii ofiar Dahmera oraz jego najbliższych i chcą zarobić na tragedii. Jednocześnie "Dahmer - Potwór: historia Jeffreya Dahmera" to jeden z najchętniej oglądanych seriali na Netfliksie. W pierwszym tygodniu wyświetlania był oglądany przez 196,2 miliony godzin.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy