Netflix: Seriale
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 601
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Cień i kość": Drugi sezon zadebiutuje wiosną 2023 roku

Po ogromnym sukcesie pierwszego sezonu serial "Cień i kość" został przedłużony. Netflix potwierdził, że nowe odcinki pojawią się na platformie streamingowej wiosną przyszłego roku.

"Cień i kość": O czym opowiada serial?

Serial "Cień i kość", na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo o uniwersum Griszów, jest osadzony w rozdartym wojną świecie, a jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju.

Serial został obejrzany w ponad 55 milionów gospodarstw domowych zdecydowało się obejrzeć serial "Cień i kość" w ciągu pierwszych 28 dni od jego premiery. Serial znalazł się w TOP 10 w 93 krajach na całym świecie i zajął pierwsze miejsce w 79 krajach, w tym w Australii, Brazylii, Niemczech, Rosji, Hiszpanii, RPA i USA.

Reklama

"Cień i kość": Obsada drugiego sezonu

W drugim sezonie Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey), Ben Barnes (Generał Kirigan), Danielle Galligan (Nina Zenik) i Calahan Skogman (Matthias Helvar) ponownie wcielą się w swoje role.

Lewis Tan ("Kraina bezprawia", "Mortal Kombat"), Anna Leong Brophy ("Back"), Patrick Gibson ("The OA") i Jack Wolfe ("Wiedźmin") dołączyli do obsady drugiego sezonu i wcielą się w odpowiednio Tolyę Yul-Bataara, Tamar Kir-Bataarę, Nikolaja Lantsova i Wylana Hendricksa.

"Cień i kość": Drugi sezon. Kiedy premiera?

Netflix oficjalnie ogłosił datę premiery drugiego sezonu "Cień i kość", potwierdzając, że serial powróci 16 marca 2023 roku. Nowy sezon składa się z ośmiu odcinków.

Data premiery drugiego sezonu "Cień i kość" w marcu 2023 roku oznacza, że miną prawie dwa lata od pierwszego sezonu, który zadebiutował w kwietniu 2021 roku.

Pierwszy sezon "Cień i kość" przyciągnął wielu widzów i został oficjalnie przedłużony w czerwcu 2021 r. Ekipa poczyniła ogromne postępy w tworzeniu drugiego sezonu w krótkim czasie, ponieważ wszystkie osiem odcinków zostało napisanych zaledwie w kilka miesięcy. Pozwoliło to na rozpoczęcie zdjęć do drugiego sezonu "Cień i kość" na początku 2022 roku i zakończenie w czerwcu.

Czytaj więcej"Mroczne materie": Premiera finałowego sezonu już dzisiaj

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Cień i kość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama