Reklama

Na Wspólnej

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 10766
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Wybieramy najważniejsze wydarzenie w "Na Wspólnej"!

Które wydarzenie w sezonie 2012/13 było najbardziej emocjonujące? Głosuj już dziś!


Reklama

Za nami kolejny niezwykle emocjonujący sezon "Na Wspólnej"! Twórcy serialu zadbali o to, aby w życiu bohaterów nie zabrakło nieoczekiwanych wydarzeń i zaskakujących splotów akcji. Widzowie z uwagą wiernie śledzili losy swoich ulubieńców o czym świadczą wciąż rosnące w ostatnim czasie wyniki - w czerwcu średnia oglądalność serialu na antenie TVN wyniosła ponad 3 mln widzów!

Przed nami wakacyjna przerwa, ale zanim udamy się na urlop przypomnijmy sobie najważniejsze wydarzenia z życia bohaterów "Na Wspólnej" w minionym sezonie!

Wybuch uczucia pomiędzy Martą a Pawłem

Marta Konarska długo dochodziła do siebie po śmierci Janusza, jej ukochany zginął w wypadku samochodowym, jednak jego serce zostało przeszczepione choremu mężczyźnie. Aby odzyskać wewnętrzny spokój i wyjść z depresji Marta korzystała z pomocy psychologa. Podczas jednej z wizyt w szpitalu poznała przystojnego pacjenta - Pawła Wolińskiego. Okazało się, że mężczyzna jest po przeszczepie serca, postanowił zacząć wszystko od nowa, porzucił pracę w korporacji, aby realizować swoje marzenia. Marta i Paweł zaprzyjaźnili się, a ich znajomość zaczęła się rozwijać, stawali się sobie coraz bardziej bliżsi, zakochali się w sobie i postanowili razem zamieszkać. Nieoczekiwanie Paweł odkrył, że bije w nim serce Janusza! Kiedy wyznał ukochanej prawdę, nie mogła w to uwierzyć!

Koniec rutyny w związku Zimińskich

W małżeństwo Zimińskich wkradła się rutyna. Danka była przekonana, że ją i Marka łączy już coraz mniej, nie mają żadnej wspólnej pasji, a w ich związku brakuje emocji... Rozczarowana swoim życiem zaczęła szukać jakiegoś zajęcia - nieoczekiwanie jej wielkim hobby stało się tango - uległa urokowi tańca i... przystojnego instruktora Ricardo! Marek zaczął podejrzewać, że żona go zdradza! Szybko jednak przekonał się, że jest w błędzie - kiedy poznał prawdę, sam zapisał na lekcje tanga i ćwiczył w tajemnicy przed Danką. Doskonałym zakończeniem tego wątku było ogniste tango Zimińskich na turnieju tańca. W ich związku na nowo ożyła namiętność!

Problemy narkotykowe Oli

Ola Zimińska rozpoczęła studia, poznała nowe towarzystwo, dla którego najważniejszy jest luz, pieniądze i... używki! Ola uległa urokowi przystojnego kolegi ze studiów Oliviera. Dzięki niemu dziewczyna dość szybko spróbowała narkotyków. Początkowo były doskonałym "wspomagaczem" przed egzaminami, z czasem Ola coraz częściej po nie sięgała. Kiedy straciła przytomność po zażyciu narkotyku i znalazła się w szpitalu, zszokowani rodzice nie mogli uwierzyć, że ich córka ma problem z narkotykami. Czy Oli uda się zerwać z nałogiem?

Dramatyczna historia Magdy i Igora

Wielkim  zaskoczeniem dla widzów było ponowne zbliżenie się Magdy i Igora. Kiedy wydawało się, że dojrzeli do stworzenia związku i prawdziwej rodziny dla swojej córki, nieoczekiwanie do Polski wróciła Maja - dawna ukochana Igora. Nowak początkowo opierał się pokusie, jednak dawne uczucie odżyło ze zdwojoną siłą i niestety zdradził Magdę z Mają. Ta historia nie ma jednak szczęśliwego zakończenia - Igor rozstał się z kochanką, a Magda nie wybaczyła mu zdrady. Aby odnaleźć spokój Nowak służbowo wyjechał do Manchesteru.

Zdrada Andrzeja

Wątek zdrady pojawił się także w małżeństwie Brzozowskich! Andrzej  nawiązał romans z dużo młodszą kobietą. Piękna pani architekt - Jagoda Wolska przyczyniła się do życiowej rewolucji Brzozowskiego! Zauroczony kochanką zaczął analizować dotychczasowe życie, doszedł do wniosku że, przez wiele lat swój czas poświęcał jedynie rodzinie i dzieciom, zapominając o własnych marzeniach i ambicjach. Brzozowscy podjęli próbę ratowania swojego małżeństwa, wyjechali do USA, aby odwiedzić córkę. Jednak uczucie do kochanki zwyciężyło. Sytuacja skomplikowała się dodatkowo, kiedy podczas kłótni Basi i Andrzeja skrywana od lat rodzinna tajemnica wyszła na jaw - Daniel dowiedział się, że Kubuś nie jest jego rodzonym bratem!

Walka pań ze Wspólnej z rakiem piersi

Basia Brzozowska wyczuła niepokojący guzek, Weronika, chcąc dodać przyjaciółce otuchy udała się razem z nią na USG piersi. Okazało się, że Basia jest zdrowa i nie powodów do niepokoju, natomiast podczas badania Weroniki lekarka była wyraźne zaniepokojona... Po serii kolejnych badań okazało się, że Roztocka ma raka! Dzięki szybko podjętej terapii i operacji Weronice udało się pokonać chorobę. W dowód wdzięczności za szybki powrót do zdrowia zorganizowała kampanię na rzecz profilaktycznych badań pomagających walczyć z rakiem piersi. Kobiety ze Wspólnej wystąpiły w sesji do kalendarza, dochód z jego sprzedaży został przeznaczony na zakup mammobusu. Ich zdjęcia zostały zlicytowane na aukcji charytatywnej! Sama sesja choć zorganizowana w szczytnym celu wzbudziła wiele emocji, Roman stanowczo protestował przeciwko udziałowi Honoraty, Zuzy i Nicole w projekcie, jednak z czasem Hoffer pozbył się uprzedzeń.

Książka, która wywołała lawinę podejrzeń

Podczas realizacji projektu kalendarza Jerzy przygotowywał krótkie notki o każdej z modelek. Aby lepiej wykonać zadanie Dudek postanowił zdobyć informacje o uczestniczkach akcji. Był bardzo zaskoczony, kiedy dowiedział się o tym, że dawno temu kobiety ze Wspólnej nie przepadały za Izabelą. W głowie Dudka narodził się pomysł nowej książki, kiedy Izabela ją przecztała okazało się, że powieść pt. "Bracia"  jest inspirowana rodzinną historią Brzozowskich! Zszokowana Izabela sprzeciwiała się wydaniu książki, jednak Jerzy musiał wywiązać się z umowy z wydawcą. Sprawy skomplikowały się ponieważ policja wróciła do śledztwa w sprawie śmierci Wiktora. Izabela była podejrzewana o zlecenie zabójstwa swojego pierwszego męża!

Tragedia u młodych Hofferów

Zuza i Kamil wprowadzili się na Wspólną, zaczęli myśleć o powiększeniu rodziny! Zdecydowali się na zabieg sztucznej inseminacji, po kilku próbach Zuzie udało się zajść w ciążę! Ich radość była wielka, wydawało się, że będą szczęśliwymi rodzicami, jednak przeżyli rodzinną tragedię - Zuza poroniła! Po stracie dziecka przez długi czas nie mogła pogodzić się z tym faktem. Z tego powodu małżeństwo młodych Hofferów przeszło poważny kryzys, jednak dzięki wzajemnej miłości udało im się uratować związek.

Ślub Żanety i Wojtka

Byliśmy świadkami zawarcia związku małżeńskiego przez  Żanetę i Wojtka, którym na drodze do szczęścia stanęły rodzinne nieporozumienia - rodzice początkowo bardzo naciskali na młodych, że już najwyższa pora na ślub. Szulc i Ziębówna musieli się natrudzić, aby zorganizować ceremonię ślubną zgodnie z własnym planem - czym sprawili rodzinie wielką niespodziankę! Ich najbliżsi byli przekonani, że tych dwoje chce wyprawić zaręczynowe przyjęcie. Tymczasem zamiast do restauracji zostali przyprowadzeni przez siostrę Szulca do Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie  Żaneta i Wojtek wzięli ślub! Finalnie byliśmy świadkami kameralnej ceremonii w otoczeniu najbliższych.

Powrót Bogdana

Na Wspólną wrócił adoptowany syn Marii i Włodka Ziębów, który wiele lat temu zerwał kontakty z przybranymi rodzicami. Pewnego dnia w barze Marii pojawił się mały chłopiec - Franek. On i jego siostra Kasia stali się coraz częstszymi gośćmi na Wspólnej. Wkrótce w barze pojawił się także ich ojciec... Maria od razu rozpoznała w nim swojego adoptowanego syna Bogdana! Dzięki dzieciom Berg zaczął stopniowo odbudowywać relacje z rodziną. Początki nie były łatwe, mężczyzna oskarżał Marię i Włodka o pozbawienie go kontaktu z biologiczną matką, kiedy jednak poznał prawdę zmienił swoje postępowanie i odnowił rodzinne więzi.

Kolejna odsłona romansu Borysa i Ewy

Do Polski powrócił Borys, który starał się odzyskać serce Ewy. Dawna ukochana uległa chwilowej namiętności, jej uczucia do Orłowa odżyły, lecz nie były na tyle silne, aby zdecydowała się przyjąć jego oświadczyny. Były kochanek niespodziewanie znalazł się w więzieniu, okazało się, że Borys może być zamieszany w zabójstwo - mafia starała się go wrobić i obciążyć fałszywymi dowodami. Orłow wziął sprawy w swoje ręce, targnął się na własne życie, na skutek czego trafił do szpitala, skąd uciekł. Choć sytuacja była skomplikowana, Borysowi udało się oczyścić swoje dobre imię.

Próba samobójcza Emilki

Kolejną bohaterką, która próbowała odebrać sobie życie była Emilka. Dawid - były sponsor i ojciec jej dziecka, kolejny raz wywrócił do góry nogami jej życie. Mroziński na drodze sądowej wywalczył prawa do wspólnej opieki nad Jasiem. Podczas sądowej batalii rozpadł się związek Emilki z Błażejem, który nie mógł pogodzić się z faktem, że ukochana oszukała go i nie powiedziała mu o tym, że Dawid płacił jej za seks! Zrozpaczona dziewczyna połknęła środki nasenne, dzięki szybkiej interwencji lekarzom udało się ocalić jej życie!

Na najważniejsze wydarzenie minionego sezonu "Na Wspólnej" możesz także głosować na oficjalnym profilu serialu. Wyniki głosowania - we wtorek 25 czerwca!


swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje