Reklama

Na Wspólnej

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 10040
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Pisząc dla gangstera

Mieczysław Burzyński to biznesmen nieco nietypowy. Jego działalność obejmuje wyłudzenia, wymuszanie haraczy i handel bronią.

Najnowszą zachcianką gangstera Burzyńskiego (w tej roli Jan Jankowski), pozującego na człowieka interesu, jest biografia napisana przez prawdziwego literata. Jerzego (Wojciech Wysocki), który przyjął zlecenie, czekają poważne kłopoty. Zaczyna się od sprawy terminów.

Reklama

Burzyński płaci i oczekuje, że praca będzie wykonana z dnia na dzień. Ile czasu potrzeba na napisanie pierwszego rozdziału? Wystarczy dzień! Zupełnie inaczej patrzy na to Jerzy. Mówi o potrzebie koncentracji, tłumaczy, że proces twórczy wymaga czasu.

Zleceniodawca reaguje po swojemu. Wybiera się na spacer z żoną i córką pisarza. Dzwoni do niego z parku. Donosi, że we trójkę przyjemnie spędzają czas i byłoby mu przykro psuć tę sielankę...

To jest ledwie zawoalowana groźba. Zestresowany Jerzy kończy pierwszy rodział i wręcza Burzyńskiemu. Gangster szybko przegląda tekst i wybucha wściekłością. Nie po to zlecił pisanie swoich wspomnień żeby czytać to, co sam opowiadał.

Zwłaszcza zaś nie ma ochoty dowiadywać się z opłaconej przez siebie książki, że jest prostakiem i kryminalistą! Jego cierpliwość jest na wyczerpaniu. Jerzego uratuje nieoczekiwane pojawienie się dziewczyny gangstera Laury (Weronika Książkiewicz). Przywoła ona narzeczonego do porządku, każe mu skończyć z groźbami.

Doprowadzi do tymczasowego porozumienia: Jerzy będzie pisał biografię, ale pod jej kontrolą.

IP

Dowiedz się więcej na temat: Na Wspólnej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje