Na Wspólnej

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 12572
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ołeh Sawkin: Zasłynął dzięki roli w "Na Wspólnej", dziś w Kijowie wspiera rodaków!

Ołeh Sawkin polskiej publiczności znany jest przede wszystkim dzięki roli w serialu „Na Wspólnej”. W produkcji TVN przez blisko 5 lat wcielał się w Borysa Orłowa. I choć w 2013 roku zniknął z ekranów, niedawno znów zrobiło się o nim głośno. Kilka tygodni temu aktor nagrał podziękowania dla Polaków, w których docenił pomoc, jakiej udzielili i wciąż udzielają Ukraińcom. On sam obecnie przebywa w Kijowie i wspiera rodaków. Jak wygląda jego życie?

Ołeh Sawkin: Kariera

Sawkin urodził się w 1965 roku w Baku. Oprócz tego, że jest Ukraińcem, ma również korzenie azerskie i polskie. Z Polski pochodził jego dziadek - Jan Piątnicki i to właśnie tu Sawkin postanowił ułożyć sobie życie i rozpocząć karierę.

Przyjechał w 1991 roku i początkowo, mimo że miał już pierwsze doświadczenia aktorskie za sobą, pracował na budowie w Częstochowie. Dość szybko jednak zaczął pojawiać się na scenie i w serialach. W 1992 roku występował w musicalu "Metro", w 2002 pojawił się gościnnie w "Na dobre i na złe".

Prawdziwą popularność zyskał jednak dzięki roli Borysa Orłowa w serialu "Na Wspólnej". Na planie produkcji TVN pojawił się w 2008 roku i wcielił się w partnera Ewy Hoffer (w tej roli Ewa Gawryluk).

Reklama

I choć z serialem TVN pożegnał się w 2013 roku, nie wyklucza, że być może jeszcze kiedyś powróci na plan.

Sawkin oprócz roli w "Na Wspólnej" może pochwalić się również występem w filmie Andrzeja Wajdy. W "Katyniu" wcielił się w oficera NKWD. Po latach tak wspominał udział w produkcji:

Już wkrótce mieliśmy go natomiast zobaczyć w 4. sezonie serialu "Zniewolona". Zdjęcia do produkcji zostały jednak przerwane przez wojnę...

Aktor wspiera rodaków!

Obecnie Ołeh Sawkin przebywa w Kijowie, gdzie gra w Teatrze Dramatycznym.

Swoimi występami i pracą, pomimo ciągłego zagrożenia, chce dać swoim rodakom namiastkę normalności.

Aktor docenia również ogromne zaangażowanie Polaków w pomoc Ukrainie. Swoją wdzięczność wyraził jakiś czas temu w krótkim filmiku.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy