Reklama

Na Wspólnej

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 11027
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Obsada "Na Wspólnej" bez pracy. Aktorzy komentują

Kryzys wywołany epidemią COVID-19 daje we znaki wszystkim. Coraz więcej miejsc zostaje przymusowo zamkniętych, a ludzie martwią się o swoja pracę. Nie inaczej jest w branży rozrywkowej. Kilka dni temu Sylwia Gliwa poinformowała o problemach ekipy serialu "Na Wspólnej".

Po ogłoszeniu w połowie marca stanu epidemiologicznego, wiele stacji zawiesiło produkcje seriali. Z programów na żywo zrezygnował m.in. Polsat. Odwołanie zdjęć dla wielu osób oznacza utratę pracy. Nie tylko dla aktorów, ale to ich głosy brzmią teraz najmocniej.

Reklama

Sylwia Gliwa, która gra Monikę Cieślik w "Na Wspólnej, w rozmowie z "Faktem" wyznała, że niedawno rozwiązano z nią umowę. "Postawiono nas pod ścianą. Firma Fremantle, która produkuje ‘Na Wspólnej’, rozwiązała z nami umowy o dzieło z dnia na dzień. Była nawet informacja, że jak nie podpiszemy rozwiązania umowy, nie dostaniemy wynagrodzenia za marzec. To wypowiedzenie jest spowodowane pandemią. Firma, by przetrwać, musi się desperacko ratować" - zdradziła.

Serial TVN-u emitowany jest już od 17 lat. Część ekipy pracuje przy nim od samego początku. Teraz zdjęcia zostały zawieszone. Nie wiadomo kiedy produkcja zostanie wznowiona. Swoje zaniepokojenie sytuacją wyraziła również Joanna Moro. "Kiedyś podpisywało się kontrakty miesięczne, a teraz jest najczęściej tak, że się dostaje za dniówkę. Jeżeli dzień się nie odbywa, to nie masz pieniędzy. My teraz naprawdę wszyscy jesteśmy w trudnej sytuacji" - aktorka przyznała, że aktorzy są w trudnej sytuacji. Wielu z nich martwi się o swoją przyszłość. "Nie wiem, jak to teraz będzie. Może na Litwę trzeba będzie wracać do mamy. Mama by się ucieszyła" - dodała w rozmowie z portalem Jastrząbpost.

O komentarz poprosiliśmy stację TVN. "W związku z epidemią i obowiązującymi w naszym kraju rozporządzeniami, a przede wszystkim mając na względzie bezpieczeństwo aktorów oraz ekip technicznych zawiesiliśmy prace na planach wielu produkcji. Serial 'Na Wspólnej' od lat cieszy się ogromną sympatią widzów, dlatego chcemy wrócić do realizacji nowych odcinków najszybciej jak tylko będzie to możliwe. Po powrocie na plan zamierzamy kontynuować wszystkie wątki" - powiedział nam Marcin Godlewski z biura prasowego TVN.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje