Reklama

Na Wspólnej

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 10429
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​“Na Wspólnej": Senator Cieślik przeżyje za 1000 zł miesięcznie?

Wkrótce senator Damian Cieślik (Waldemar Błaszczyk) podejmie wyzwanie, że przeżyje miesiąc za... 1000 zł.! Co na to jego przyzwyczajona do wygodnego życia żona Monika (Sylwia Gliwa)?
Reklama

Zdradzamy, że w 2025. odcinku "Na Wspólnej“ (emisja w czwartek 26 lutego o godz. 20.15 w TVN) Damian z Żanetą (Anna Guzik) udadzą się na protest w sprawie płacy minimalnej. Protestujący będą narzekać na niskie świadczenia. Oskarżą rządzących o to, że sami opływają w luksusach, a w ogóle nie dbają o obywateli. Cieślik niespodziewanie stwierdzi, że gdyby była taka potrzeba, potrafiłby przeżyć za 1000 złotych miesięcznie. Protestujący zażądają, żeby senator wcielił swoje słowa w czyn.

Cieślik zacznie więc zastanawiać się nad podjęciem wyzwania. Żaneta za wszelką cenę będzie próbowała wybić mu ten pomysł z głowy.

- W ten sposób nie pomożesz ludziom - oceni.

Damian uzna jednak, że to dobry sposób, aby zwrócić uwagę na problem ubóstwa. Gdy powie, że 1000 złotych to wcale nie tak mało, Żaneta zapyta go, kiedy ostatnio robił zakupy. Uświadomi przyjacielowi, że żyje z dala od realiów.

- Wątpię, czy Monice spodoba się twój pomysł - doda Żaneta.

W tym samym odcinku Cieślik spotka się z żoną w jadłodajni teściów. Niby mimochodem zapyta ją, ile wydała dziś na zakupy.  W końcu wyjaśni zaskoczonej żonie, o co chodzi. Monika stanowczo nie zgodzi się na wzięcie udziału w eksperymencie męża. Da mu do zrozumienia, że to bardzo głupi pomysł... 

Lecz senator Cieślik będzie innego zdania. Na łamach gazety obwieści, że podjął wyzwanie, by przez miesiąc spróbować wyżyć za 1000 złotych. Co na to Monika? Zjawi się w biurze męża i zrobi mu awanturę, że chce zagłodzić ją i swoje małe dziecko.

- Wielu ludzi tak właśnie żyje - stwierdzi Damian. - Mogłabyś okazać nieco empatii i spróbować postawić się w ich sytuacji. Nic ci się nie stanie, jeśli przez jeden miesiąc odmówisz sobie nowej sukienki czy innej przyjemności.

Cieślikowa stanowczo oznajmi, że nie chce tak żyć! Senator będzie musiał więc sam wziąć udział w eksperymencie. Czy zdoła wyżyć za 1000 zł na miesiąc?

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Na Wspólnej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje