Na Wspólnej

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 8841
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na Wspólnej": Rozrabia w serialach

​W "Na Wspólnej" i "Pierwszej miłości" nie potrafi oprzeć się żadnej kobiecie. Łukasz Konopka to specjalista od kłopotów na ekranie, a w życiu prywatnym szczęśliwy mąż i ojciec bliźniąt! Teraz zagra główną rolę w nowym serialu "Oko za oko". Czy to znaczy, że lubiany przez widzów Smolny zniknie z serialu?

Co sprawia, że czuje się pan szczęśliwy?

Reklama

- Spokój. Poza tym odkąd zostałem ojcem i mam własną rodzinę, to ona daje mi najwięcej szczęścia. Mam trzyletnie bliźniaki - córkę i syna. Równowagę i balans łapię w domu. W pracy też używam dziś trochę innych emocji, niż kiedy byłem młodym aktorem i co wieczór stawałem na scenie.

Pana serialowa koleżanka z "Na Wspólnej" i "Pierwszej miłości" Ania Guzik ma trzy córki, w tym i bliźniaczki.

- Ania chwilę później urodziła swoje córeczki, więc mieliśmy o czym rozmawiać na planie.

Czy to, że nie ma pana w żadnym telewizyjnym show, to świadomy wybór, czy nie otrzymuje pan takich propozycji?

- Telefon w tej sprawie nie dzwoni, ale też nie robię na tyle spektakularnych rzeczy, abym był interesującym uczestnikiem. Show rządzi się swoimi prawami. Zresztą... nie umiem ani tańczyć, ani śpiewać. Kropka. Za to uwielbiam oglądać moich kolegów w "Tańcu z gwiazdami" oraz w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Natomiast jako aktor jest pan świetny w sprawianiu kłopotów i łamaniu kobiecych serc. Patrz: Krzysztof z "Na Wspólnej" czy Norbert z "Pierwszej miłości".

- Kłopoty - to drugie imię granych przeze mnie bohaterów. Zawsze podkreślam, że to wielka zasługa scenarzystów - oni nie dają mi się nudzić w pracy. Mój znajomy reżyser żartuje nawet, że czerpiąc z przygód Krzysztofa i Norberta, można nakręcić trzy fabuły. Osobiście zauważam, że widz naszych seriali jest coraz bardziej wymagający i chce oglądać wątki bardziej kontrowersyjne i w różny sposób zaangażowane społecznie.

Słabość do kobiet również łączy Krzysztofa i Norberta, ale o ile Basia zawsze wybacza, Paulina od razu pogoniła męża za zdradę.

- Czekam na nowe scenariusze "Pierwszej miłości" i na wiadomość, czy będzie rozwód w Wadlewie. Kiedy rozmawialiśmy z Julią i reżyserem o naszym wątku, rozważaliśmy, czy w nowym sezonie ten stan zawieszenia między Pauliną a Norbertem zmienić w coś innego, coś, co może oznaczać dla nich kolejną szansę...

To może chociaż Maciej Wysocki w powstającym właśnie serialu "Oko za oko", wzięty prokurator, będzie przyzwoity i wierny żonie, Annie. Choćby ze strachu, że pani adwokat puści go w skarpetkach?

- To jedna z większych niewiadomych, jakie zrobiłem w życiu, bo naprawdę nie wiem, co ten Wysocki wymyśli. Do tej pory rozrabiałem w serialach, wiedziałem na co stać moich bohaterów, a tym razem musiałem posiłkować się wycinkiem tekstu i na jego podstawie zbudować obraz Maćka. Jeśli widzom spodoba się pilot nowego serialu, pewnie rzucę się na głęboką wodę, jak zawsze.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje